Memoriál Vlada Plulíka – vzdajme úctu slovenskej horolezeckej ikone behom do vrchu

Už po deviatykrát sa bude konať bežecké podujatie Memoriál Vlada Plulíka. Ide o beh do kopca na 6-kilometrovej trase Srdiečko – Chopok, ktorý je súčasťou Slovenského pohára v behu do vrchu.

Vlado Plulík

Každý rok sa na Srdiečku pod Chopkom stretávajú pretekári zo Slovenska aj zahraničia, rodina a priatelia Vlada Plulíka, ale aj tí, ktorí ho osobne nepoznali, aby vybehli na vrchol Chopku (2024 m.n m.) a zdolali tak horskú trať s prevýšením viac ako 800 m.

Preteky organizované na jeho počesť a pamiatku sa budú tento rok konať 30.9.201711:00, od hotela Srdiečko. Novinkou budú detské behy, kde si malí pretekári zasúťažia na trati dlhej 200 – 500 m.

Elektronická registrácia je možná na stránke Activeplanet

 Kto bol Vlado Plulík?

Ľudia si ho pamätajú ako bežca, bikera, freeride lyžiara, či horolezca. Je autorom mnohých prvovýstupov, hodnotných prelezov technických ciest a reťazoviek vo Vysokých Tatrách. Obdržal viacero ocenení za Výstupy roka Slovenského horolezeckého spolku JAMES.

V roku 1998 stál na vrchole Mount Everestu (8848 mnm), kam vyliezol cestou zo severu bez použitia umelého kyslíka a v roku 2008 vystúpil na vrchol Gašerbrumu alpským štýlom.

Zo svojich horolezeckých športových podujatí si však najviac cenil zimný a letný sólo nonstop prelez hlavného hrebeňa Vysokých Tatier.

Od 26. júna 2008, keď nezostúpil z Broad Peaku (8024 mnm),  je nezvestný.

Viac o OZ Vlada Plulíka nájdete na: www.ozvladaplulika.sk

Pre najčerstvejšie info Vás pozývame na našu Facebook stránku: OZ Vlada Plulíka