Ešte sa dá prihlásiť na charitatívny beh Bež so srdcom.

Bežte so srdcom a podporte tak skvelú vec.

Lenka Čičatková

Súčasťou Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach je aj charitatívny beh nazvaný Bež so srdcom, organizovaný Karpatskou nadáciou v spolupráci s darcovským portálom ludialudom.sk a Maratónskym klubom Košice. Myšlienka tohto behu je jednoduchá a krásna.  Každý účastník maratónu môže prispieť ľubovoľnou sumou na niektorú z troch organizácií. Tohto roku je to Spoločnosť detskej onkológie Košice, Oáza – nádej pre nový život a Atletika Košice. Ak sa rozhodne, tak podporiť môže aj všetky tri.Za svoj finančný príspevok dostane na svoje štartovacie číslo srdce.

„Do tohto behu sa dá prihlásiť cez maratónsky portál www.kosicemarathon.com a podľa svojich schopností si vybrať minimaratón, polmaratón, alebo maratón. Druhý spôsob ako prispieť na jednu z týchto troch organizácii bez toho, aby sa darca zaregistroval na maratón je priamo cez darcovský portál ludialudom.sk“, vysvetľuje koordinátorka projektu Lenka Čičatková z Karpatskej nadácie.

Už v najbližších dňoch sa na tomto portáli spustia aukcie, ktoré pobežia až do samotného maratónu. „Dražiť sa bude napríklad VIP sedenie na tribúne v cieli maratónu, darčekové predmety podpísané známymi športovcami, rôzne zážitkové formy behu so známymi osobnosťami… Počas maratónu nás ľudia nájdu v našom stánku Bež so srdcom pred Auparkom, kde poskytneme našim bežcom so srdcom zázemie a zároveň všetkým záujemcom viac informácií o troch podporených organizáciách“, vraví Lenka Čičatková

Koordinátorka projektu na záver upozorňuje, že oficiálna registrácia na maratón sa už pomaly končí. „Štartovacie čísla sa dopredávajú, ale k dispozícii budú ešte tri špeciálne, ktoré si ľudia budú môcť kúpiť iba prostredníctvom aukcie na ludialudom.sk. Aukcia potrvá do 1. 10. 2017, kedy sa bude konať maratón. Predpokladáme, že o ne bude bitka, kto dá za to štartovacie číslo viac.“

Minulý rok sa vďaka programu Bež so srdcom vyzbieralo 5 646,48 €, ktoré boli rozdelené medzi organizácie Liga proti rakovine, Oáza – nádej pre nový život a Novorodenec.sk, n. o.


Natália Novotná