Medzinárodný maratón mieru | Košice Peace Marathon 2020

PROGRAM-MMM-2015-foto_900x600_ILUSTRACKA

V minulých dňoch sme sa na účastníkov MMM 2020 obrátili s alternatívnymi riešeniami ako vysporiadať ich registráciu a uhradený štartový poplatok, keďže sa napokon takmer nik na trať kvôli stupňujúcej sa korona kríze nedostal.

Väčšina už o rok

Sme potešení skutočnosťou, že väčšina z nich si z ponúkaných možností vybrala presun svojho štartu na rok 2021. Preto je namieste naše opätovné poďakovanie za tento prejav dôvery, spolupatričnosti a podpory. Už čoskoro zverejníme na webovej stránke celý zoznam bežcov preregistrovaných na rok 2021 a začneme chystať doručenie sľúbeného vybavenia, ktoré malo pôvodne tvoriť uvítacie baličky MMM 2020.

Vydarené debuty

Dlhodobý program MMM Môj prvý maratón lákal bežcov i v tomto roku. Viacero príbehov maratónskych novicov sme vám priniesli postupne už v našich predchádzajúcich newslettroch. V prihláškach sa objavilo napokon viac než 400 takýchto mien, no vo finálnej štartovej listine sa ušlo miesto iba pre 11 z nich. Tí však ukázali, že prípravu ani v tomto komplikovanom období nepodcenili. Posúďte sami. Erik Repák s viacerými košickými zápismi na polmaratónskej vzdialenosti obsadil pri premiérovom maratóne časom 2:46:22 v redukovanom poli 9. miesto a zle si medzi skúsenejšími dievčatami nepočínala ani Lenka Kalafusová, u ktorej sa stopky zastavili na hodnote 3:38:28.

Výborná Viktória

Ešte pár dní pred štartom 97. ročníka MMM to vyzeralo, že sa v Košiciach zíde vskutku kvalitná európska konkurencia. Medzi favoritky patrila i 28 ročná Ukrajinka Viktória Kapilinova s osobným rekordom tesne nad hranicou 2:28. Vynútené drastické obmedzenia štartovej listiny MMM napokon zmarili plány elitných bežcov i organizátorov. Samotná Viktória i jej tím sa napokon vynašli a zužitkovali avizovanú formu v Sofii, kde sa maratón bežal presne týždeň po košickom termíne. Odmenou jej bolo víťazstvo v novom osobnom rekorde 2:27:57. Ostáva iba zagratulovať a sledovať, či ju tento výkon posunie i na preloženú olympiádu v Tokiu.

Takto to bolo

Všetci, ktorí dlhodobo mapujú dianie na maratóne v Košiciach dostali v tomto roku možnosť zachytiť jeho nevšednú podobu, ktorá sa už nemusí nikdy zopakovať. Stláčali sa spúšte, snímali sa situácie na ktoré nie sme zvyknutí. Vtesnať to najpodstatnejšie do niekoľkých minút bolo cieľom autorov krátkeho dokumentu.


Ilustračné foto | MMM ročník 2015