Mariatálsky štvanec odbehlo rekordný počet bežcov

Posledný septembrový víkend sa v Marianke stretlo až 600 športovcov. Od štartu lesnými traťami ich neodradilo ani sychravé počasie. Po dobehu ich totiž čakalo skvelé občerstvenie a tých najlepších aj zaujímavé ceny pre víťazov.

Už 9. ročník obľúbeného behu nielen pre Záhorákov si nenechalo ujsť 180 detí a 420 dospelých, ktorí si mohli vybrať z 5,5 či 10 km trate alebo štafety. Jesennú atmosféru si prišli užiť viacerí medailami ovenčení bežci, hobby športovci, ale aj známe osobnosti ako módny návrhár Fero Mikloško. Vysoká účasť dokazovala, že zamračené počasie bežcom nevadí, niektorí si ho dokonca pochvaľovali. Hesla „Nestratím sa“ sa držali všetci účastníci, každý jeden totiž dorazil do cieľa.

„Som rád, že aj napriek občasnému dažďu prišlo do Marianky tak veľa bežcov. Obzvlášť ma teší účasť detí, je super, že sa rodičia popŕchania nezľakli a prišli s deťmi na Detský beh Záhoráčik, ktorý je súčasťou podujatia. Podujatie malo skvelú atmosféru, ľudia sa bavili a ostali s nami až do konca podujatia, dali si guľáš. Ich pozitívne ohlasy na sociálnych sieťach nám dávajú motiváciu podujatie neustále vylepšovať. V roku 2020 máme 10. ročník a veríme, že bude ešte lepší ako tento,“ povedal organizátor podujatia Rado Augustín z agentúry 8P.

Najrýchlejším bežcom sa stal Andrej Paulen z tímu Kamzík 1000+, ktorý sa s časom 34 minút a 5 sekúnd stal najrýchlejším bežcom Veľkého, teda 10km štvanca. Najlepším na 5km trati Malého štvanca bol Henrich Pršek z Behame.sk a najlepší mužský štafetový tím niesol príznačné meno Skúsme to. Skúsili a vyhrali ? Víťazom zmiešaných štafiet boli bežci Beastmode a v ženských tím Aj Rýchle aj Pekné. Firemné štafety vyhrala Pekáreň Kvetoslavov, ktorých pekáreň počas celého dňa „zbierala“ predajom úžasného pečiva peniažky na pomoc detskému hospicu Plamienok. K tomu sa pridali aj organizátori podujatia z agentúry 8P, zbieraním príspevkov za guľáš. Spoločne tak boli v minulom týždni odovzdať Plamienku príspevok 600 €. Podujatie tak malo nielen športový, ale aj charitatívny rozmer.

Najbližší Mariatálsky štvanec sa koná už 26. septembra 2020 a opäť prinesie novinky.

Nakoľko to bude už 10. ročník, pribudne určite nová kategória a to Najrýchlejší Mariančan/Mariančanka. Miestnych bolo totiž behať až 110 vrátane detí.

„Veľmi ma teší vysoká účasť domácich Mariančanov, no nielen bežcov ale aj ľudí, ktorí nám pomáhali. Rád by som sa im v mene celého tímu poďakoval. Veľká vďaka patrí zakladateľovi podujatia Ľubovi HrčkoviRun For Fun, ktorý tradíciu behu mariánskym lesom už takmer pred 10 rokmi založil. Taktiež ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli na Štvanec pozrieť a povzbudiť svojich favoritov. Na záver by som chcel poďakovať našim skvelým partnerom na čele s cestovnou kanceláriou TUI Reisecenter Slovensko. Na všetkých sa tešíme 26.9.2020 a možno aj skôr,“ dodal s úsmevom na tvári Rado Augustín.

Fotografie z tohtoročného behu nájdete na Facebooku Mariatálsky štvanec a viac výsledkov na horskybeh.sk.