Kros v Cabaj-Čápore vyhral Urban

Za krásneho jesenného počasia sa v sobotu 8.10.2016 uskutočnilo krosové bežecké podujatie Grand Prix Cabaj-Čápor. Príroda už v jesennom šate, slnečné lúče a dotyky histórie dotvárali tohoročný Grand Prix.

Všetko sa začalo detskými behmi na 600 m kde si najmenšie ratolesti vyskúšali aké je to nielen behať ale aj súťažiť. Staršie deti bežali 1 km trať, na tejto trati sa zrodil vynikajúci výkon 3 minúty a 45 sekúnd , na to že sa bežalo cez les a po oráčine podal len trinásť ročný Tadeáš  Hidalovský vynikajúci výkon.

Po detských  behoch nasledoval ľudový beh kde organizátori spravili zmenu, a už sa nebežali 3 malé 1 km kolá ale jedno malé a jedno veľké, čím sa trať predĺžila o 400m. Účastníci ľudového behu si ale pochvaľovali, nakoľko  veľký okruh poskytuje nádhernú scenériu rybníka a okolitej prírody.

Presne o pol tretej sa  pod štartovú bránu postavili účastníci hlavného preteku na 10,60 km. V štartovom koridore bol aj slovenský víťaz košického maratónu Jožko Urban, ktorý bol aj favoritom hlavného preteku. Po odštartovaní  sa bežci rozbehli najprv na malý okruh, po prvom kilometri sa Jožka Urbana držali dvaja pretekári Ján Filip a Alexander Jablokov, prvý kilometer bolo nasadené veľmi rýchle tempo a časomerači zaznamenali čas 3 minúty a 10 sekúnd. Postupne si však Urban budoval náskok a zvíťazil v čase 36 minút a 26 sekúnd. Po dobehnutí posledného účastníka sa bežci presunuli na salaš Cabaj, kde sa občerstvili. Po občerstvení prišlo dekorovanie a odmenenie najlepších pretekárov. Krásne počasie a príroda, srdečná atmosféra a bežecké výkony utvárali dojem  a zapísali do pamätí bežcov spomienku na Gradn Prix Cabaj-Čápor 2016.

Organizátori GP