Košice Runway Run si s nami môžete zabehnúť už túto sobotu

runway1-TITLE

Beh, aký si môžete zabehnúť v rámci Slovenska iba v Košiciach, sa blíži. Prestížny KOŠICE RUNWAY RUN napíše svoju štvrtú kapitolu už túto sobotu 27. apríla 2019 o 20.00 hod.

Pár dní pred štartom je prihlásených 1 700 bežcov

„Aj v roku 2019 myslíme na bežcov, fanúšikov zdravého životného štýlu a našich poslucháčov. V sobotu podvečer uzavrieme medzinárodný letecký priestor nad Košicami a bežcom sa otvorí trať, akú možno v rámci Slovenska okúsiť iba v metropole východu,“ priblížil hlavný organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice.Pár dní pred štartom je na beh prihlásených takmer 1700 bežcov a toto číslo stále stúpa. Aj v štvrtom ročníku si bežci môžu vybrať medzi 5km alebo 10km dlhou traťou. Všetci zaregistrovaní bežci získavajú v cieli originálnu medailu, ktorá je pre každý ročník iná. Rovnako si pri prezentácii každý vyberie aj svoje technické tričko na behanie – tiež v roku 2019 v novom dizajne a štartovací set, v ktorom nájdu aj voucher TRIPEX v hodnote 35€ na letecké služby a ďalšie prekvapenia.

V sobotu sa j nám pridajú aj fanúšikovia

Košické letisko otvorí svoje brány všetkým zaregistrovaným bežcom, ktorých pred behom rozhýbe akčná rozcvička, ale k lepším výkonom zaručene vyburcuje aj bubnová šou – BUBONZ či špeciálne osvetlená dráha. Pre všetkých návštevníkov, povzbudzujúcich i divákov je rovnako pripravený zaujímavý program. Fanúšikovia sa na dráhu letiska síce z bezpečnostných dôvodov nedostanú, no s ich favoritmi ich spojí priamy prenos na veľkoplošnej obrazovke.„Osvedčil sa nám model, pri ktorom do letiskovej haly doslova vdýchneme život – terminál letiska sa opäť premení na jedno veľké ihrisko, pre deti tu bude detský kútik a animátori, ktorým môžu bežci zveriť svoje deti počas behu a rodičia si slobodne užijú samotný beh,“ dodáva Petráš.

Príchod na letisko

Ak sa vyberiete autom, k dispozícii bude niekoľko záchytných parkovísk. Pre všetkých bežcov sú zabezpečené parkovacie plochy, a to pred Letiskom Košice. Na všetky parkoviská bude dohliadať Mestská polícia, Policajný zbor SR či Security Letiska Košice. Prísť však môžete aj autobusom, kyvadlová doprava bude premávať medzi záchytným parkoviskom OC Atrium Optima a Letiskom Košice od 17.30 a to až do času, kým to bude potrebné. Bežci by mali byť na letisku s predstihom, ideálne najneskôr o 19.00 hod, samotný štart behu je naplánovaný na 20.00 hod. V areáli letiska sú k dispozícii aj šatne.

Pretentácia pretekárov

Ak sa ešte chcete pridať k milovníkom športu aj vy, poponáhľajte sa nielen do cieľa, ale aj s registráciou – počet bežcov je aj v roku 2019 limitovaný. Registrácia je možná online, prípadne na mieste prezentácie. Bežci si po registrácii vyzdvihnú štartovací balíček s číslom, technické tričko na behanie, merací čip vo štvrtok, piatok alebo sobotu – a to v OC OPTIMA v predajni EXIsport na Moldavskej. Nenechávajte si to na poslednú chvíľu.

25.04.2019 – od 12:00 do 20:00 | EXIsport, OC Optima
26.04.2019 – od 09:00 do 20:00 | EXIsport, OC Optima
27.04.2019 – od 09:00 do 15:00 | EXIsport, OC Optima


Hlavným organizátorom podujatia je Rádio Košice. Spoluorganizátorom je Letisko Košice.