Košice Night Run 2020

knr3_title-uprava

Najdôležitejšie je pre nás zdravie bežcov a fanúšikov, deviaty ročník Košického Nočného Behu sa presúva na budúci rok

Rok 2020 nás veľa naučil. Nielen obohatiť si slovnú zásobu o výrazy ako korona, pandémia, medián, či to, že pozitívny nemusí znamenať pozitívnu správu. Naučil nás aj pristupovať k svojmu zdraviu a okoliu zodpovednejšie. Svet sa na chvíľu zastavil a rovnako s ním aj – inak vždy výkonní a rýchli – bežci. Pandémia nového koronavírusu nie je oficiálne na ústupe, preto nad mnohými masovými podujatiami stále visí otáznik.

Začiatok septembra sa na východe v mysliach športovcov spája hlavne s Košickým nočným behom, ktorý je atraktívny svojou traťou i atmosférou. Historické centrum Košíc pravidelne ožíva hudbou, bežcami i fanúšikmi. Tak to malo byť aj presne o mesiac. Koronakríza, ktorá sa dotkla všetkých odvetví na svete, však mení plány aj organizátorom, ktorí sa už tradične rozhodli pre zodpovedný prístup. Deviaty ročník Košice Night Run by sa za prísnych bezpečnostných epidemiologických opatrení uskutočniť mohol, no organizátori sa rozhodli neriskovať zdravie športovcov: „Asi veľmi nepotešíme bežcov a fanúšikov nášho Košického Nočného Behu, ale Rádio Košice sa stále správa zodpovedne, aj počas tejto koronakrízy a myslíme si, že pre rok 2020 nie je ideálne zorganizovať Košice Night Run v pôvodnom termíne. Preto sme sa rozhodli ho preložiť na budúci rok,“ uviedol hlavný organizátor podujatia Marek Petráš.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Desaťkilometrová trať historickým centrom Košíc si teda na svojich nočných bežcov ešte počká, no o to viac majú organizátori času, aby bol deviaty ročník výnimočnejší a bezpečnejší. Pripomeňme, že hlavným organizátorom podujatia Košice Night Run je Rádio Košice, ktoré na východ prinieslo jedinečný nočný beh. Každý doterajší ročník a stovky prihlásených bežcov potvrdzujú, že ide o najprestížnejší nočný beh na Slovensku. Minulý rok sa na beh prihlásilo takmer 1700 bežcov.


foto | TV KOŠICE