JBL JUMP FEST 2017 s majstrom sveta, majstrom Afriky a dvoma majstrami Európy

Jump fest

Organizátori druhého ročníka JBL JUMP FEST v Košiciach (6.9.2017) predstavujú atletickú konkurenciu, aká na východe Slovenska ešte nebola. Po dvoch stranách gotickej katedrály sa predstavia na špeciálnych športoviskách v hlavnom programe atletické hviezdy so skutočne lákavými vizitkami. Celkovo sa predstavia pretekári, z ktorých 6 sa zúčastnilo Olympijských hier, 6 majstrovstiev sveta a 11 majstrovstiev Európy.

Míting prebehne oproti roku 2016 v rozšírenom formáte disciplín dráhovej atletiky : skoku do diaľky, trojskoku a v šprinte.  Košice sú, vďaka občianskemu združeniu Atletika Košice,  priekopníkom v pretekoch takzvanej street athletics. Je to formát atletických pretekov usporiadaných podľa pravidiel IAAF, ale na špecifických miestach, mimo atletických štadiónov.  Kombináciu disciplín akú uvádzajú Košice doposiaľ neskúsili nikde v strednej Európe. Súťažiť začnú žiaci ZŠ v jednotlivých vekových kategóriách 6. septembra už od 9,00 novým projektom v skokansko šprintérskom dvojboji, pre ktorý si pripravili špeciálne bodovacie tabuľky.

Akú konkurenciu pripravili organizátori pre program „Elite“  JBL JUMPFEST  v Košiciach ?

Hlavný program začína šprintom o 16,30 aj s Jánom Volkom, najlepším slovenským atlétom súčasnosti. Pobeží sa na netradičnej vzdialenosti 50 yardov, na trojdráhe zo superrýchleho Monda. Volkovými súpermi budú český reprezentant Zdeněk Stromšík (10,29 na 100m) a predovšetkým portugalský šprintér David Lima, zverenec legendárneho Linforda Christieho s osobným rekordom z tohto roku 10,05. V trojskoku mužov sa pri neúčasti Tomáša Veszelku, ktorý sa zranil na Svetovej univerziáde v Tai-Pei predstavia hneď dvaja trojskokani s osobnými rekordami na úrovni 17 metrov: minuloročný víťaz Fabian Florant z Holandska a účastník majstrovstiev sveta v Londýne Elvins Misans z Lotyšska s osobným rekordom 17,02. Veľkú zábavu sľubuje diaľka žien s odchovankyňou košickej atletiky Jankou Velďákovou Jazmin Sawyersovou, kandidátkou na miláčika košického publika, ktorá je finalistkou OH v Londýne a striebornou z majstrovstiev Európy. Jazmin si svoj talent dokonca vyskúšala aj v boboch, kde získala striebro na mládežníckych OH a úplne netradične aj v speváckej súťži VOICE OF UK. Ženský trojskok vďaka Danke Velďákovej prilákal veľmi vyrovnanú konkurenciu, ale aj súťaž generácií. Košičania sa môžu tešiť na bronzovú medailistku zo svetovej univerziády v Taipei, Lotyšku Maru Grivovú, ale aj na budúcu hviezdu, tohoročnú majsterku Európy do 19 rokov, Violettu Skvortsovú z Bieloruska. Violetta sa pred pár týždňami nechcene stála hviezdou sociálnych sietí, keď zostúpila počas ceremoniálu zo stupňov víťazov, pretože organizátori zahrali úplne cudziu hymnu.

JUMP FEST KOŠICE
JUMP FEST KOŠICE
JUMP FEST KOŠICE

Najväčšie hviezdy si Košičania pripravili na mužskú diaľku a šprint.

Na Slovensku nebýva zvykom štart atletického  majstra sveta.  V Košiciach sa predstaví ako najväčšia hviezda JBL JUMP FEST Ignisius Gaisah, skokan, ktorý sa v drese Ghany a Holandska môže pochváliť titulmi halového majstra sveta, vicemajstra sveta, majstra Afriky, majstra Commonwealthu a minuloročného vicemajstra Európy z Amsterdamu.  Aj keď organizátori JBL JUMP FEST neočakávajú, že sa Gaisah tentokrát priblíži svojmu osobnému rekordu 843cm, bude to pre Košičanov určite zážitok. Divákov mítingu čaká  v stredu 6. septembra  počas 2,5 hodinového hlavného programu JBL JUMP FEST zážitok aj vďaka profesionálnemu moderovaniu atletického odborníka Alfonza Jucka a projekcii na 2,5 metrov veľkej LED obrazovke.
Pre tých, ktorí nebudú môcť prísť podvečer 6.9. do Košíc na Hlavnú ulicu a Alžbetinu ulicu bude pripravený livestream na Facebooku JBL JUMP FEST


Atletika Košice o. z.