Hrebeň Nízkych Tatier prebehnutý za 12 hodín

Nízkotatranská stíhačka 2018

Nízkotatranská stíhačka po zmene zo súťaže dvojíc na súťaž jednotlivcov zaznamenala výrazný posun v doterajších rekordoch.

Víťaz Marián Priadka (Slovensko) zvládol 103 km trasu hrebeňom Nízkych Tatier vs celkovým stúpaním 5740 výškových metrov za neuveriteľných 12 hodín a 3 minúty. Na 2. mieste sa vumiestnil Ondřej Tabarka z Českej republiky s časom 12h 47min. Na 3. mieste je opäť slovenský pretekár Adrián Kašniar, ktorý trasu zvládol za 12h 53min.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

V kategórii žien vyhrala česká pretekárka Petra Ševčíková s časom 15h 22min. Druhá dobehla Lucia Dobrucká (Slovensko), hrebeň zvládla za 18h 03 min. Na tretej pozícii sa umiestnila maďarská bežkyňa Enikő Szentirmai s časom 19h 42min.

Nízkotatranská stíhačka sú najstaršie 100-km preteky v kategórii ultra trail na Slovensku, je zaradená medzi kvalifikačné preteky pre známy Ultra-Trail du Mont-Blanc.

Premenlivé počasie zapríčinilo úraz

Počas pretekov vládlo veľmi premenlivé počasie, výdatné dažďové prehánky a vietor sa podpísali pod vklzkosť terénu, na ktorý doplatila jedna z pretekárok. Neďaleko Kamennej chaty utrpela úraz spôsobený vpádom. Ďalší pretekári v spolupráci s dobrovoľníkom z kontrolného stanovišťa Kamenná chata jej poskytli prvú pomoc a privolali HZS, ktorá ju ošetrila a odtransportovala do Bystrej, odkiaľ bola prevezená do nemocnice v Brezne.