Fa Donovaly Night Run sa pobeží v pôvodnom termíne

Fa Donovaly 2020

O mesiac – 25. júla sa uskutoční už 7. ročník obľúbeného nočného behu Fa Donovaly Night Run. Otvorí tak aj tento rok sériu nočných behov organizovaných Bratislava Marathon Team, kde patrí ešte nočný beh na Štrbskom Plese (01. 08.) a v Bratislave (10. 10.)

„Sme veľmi radi, že nočný beh na Donovaloch sme vzhľadom na epidemiologickú situáciu nakoniec nemuseli rušiť a dokonca ani prekladať. Už je to taká naša každoročná letná klasika, bez ktorej si bežecké leto ani nevieme predstaviť. Bežci sa o tieto preteky veľmi zaujímali a keď sme zverejnili, že sa budú konať v pôvodnom termíne a nič sa nemení, veľmi sa tešili,“ hovorí marketingový riaditeľ Bratislava Marathon Team Peter Pukalovič. Potvrdzujú to aj počty registrovaných bežcov, ktorých je aktuálne už skoro 300.

Tak, ako každý rok aj tento sa pobeží päť a desať kilometrová vzdialenosť a tiež detské behy na 300/600/1200 metrové vzdialenosti. Malou zmenou je, že detské behy sa budú konať pred hlavnými behmi. Mnohí bežci sa sem radi vracajú aj kvôli zaujímavej trati. Pretekári po štarte bežia asfaltovou cestou, ktorá pretína lanovku a lyžiarsky svah Nová hoľa. Spevnenou cestou pomedzi chatovú oblasť zbiehajú k hlavnej ceste a údolnej stanici lanovky. Od tohto momentu začína takmer neustále stúpanie až do časti Polianka, kde sa otočia a vracajú sa takmer totožnou cestou do cieľa. Bežci si tu radi testujú svoju fyzickú kondíciu a „stupáky“ berú ako zaujímavú výzvu.

Minulý rok absolvovalo päť kilometrovú trať 398 bežcov a na desať kilometrovú vzdialenosť si trúflo 273 bežcov. Detí bolo viac ako 180. Absolútnym víťazom päťkilometrovej trate s prevýšením 122 metrov sa stal Ján Sopko s časom 0:17:56. Najrýchlejšou ženou na kratšej trase sa stala Monika Dolinajová s časom 0:21:22. Zlato na desať kilometrovej trati s prevýšením až 208 metrov získal Gabriel Švajda s časom 0:35:30. Medzi ženami dominovala Katarína Gundová s časom 0:42:23.
„Tento rok sme si dali špeciálne záležať aj na medaile. Vsadili sme na originálny tvar, pripomínajúci kvet, ktorý je typický pre donovalské kopce. Ide o zákonom chránený šafran. Každého bežca bude tak v cieli čakať tento originálny kúsok,“ informuje Peter Pukalovič. Na Donovaloch sa po prvýkrát predstaví aj nový partner série nočných behov – športová značka ALPINE PRO, ktorá si pripravila pre bežcov nielen zaujímavé eventové tričká, ale aj limitovanú verziu „donovalských“ buffiek.


Registrácia Fa Donovaly Night Run 2020