Dolná Krupá víta všetkých bežcov na VIII. ročníku preteku KRUPANSKÁ DESIATKA

KRUPANSKÁ 10ka

V sobotu, dňa 11.05.2024 Vás opäť po roku pozýva obec Dolná Krupá spolu s Bežeckým klubom Dolná Krupá na v poradí už VIII. ročník bežeckej súťaže Krupanská desiatka

Krupabská 10ka

Bežecká súťaž Krupanská desiatka je organizovaná po niekoľkoročnej prestávke s nadväznosťou na tradičné podujatie Krupanská dvadsiatka, ktorú si zaiste pamätajú staršie ročníky bežcov. Posledné dva ročníky vedie trať ulicami obce Dolná Krupá a prechádza taktiež cez historický kaštieľsky park. Podľa slov víťazov minulých ročníkov je nová trasa rýchla s malým prevýšením a je ako stvorená na osobné rekordy všetkých účastníkov. Dĺžka trate je 10 kilometrov a začiatok hlavného behu je plánovaný na 12:00 hod. so štartom na futbalovom ihrisku OŠK Dolná Krupá. Súťažiť sa bude v niekoľkých kategóriách.  Deti v kategóriách A, B, C, D a E rozdelených podľa veku na chlapcov a dievčatá. Hlavná súťaž bude vyhodnotená v kategóriách: Muži 16-39 rokov, 40-49 rokov, 50-59 rokov a Muži 60 a viac rokov, Ženy 16-39 rokov, 40-49 rokov a Ženy 50 a viac rokov. Okrem uvedených kategórií budú ocenení aj najlepší domáci pretekári. Pre všetkých súťažiacich je pripravená bohatá tombola, ktorá bude spolu s vyhodnotením bežeckej súťaže prebiehať v areály OŠK Dolná Krupá.

Krupanská 10ka | mapa

Registrovať sa je možné online prostredníctvom webu Bežecký Klub Dolná Krupá. Online registrácia za zvýhodnenú cenu 10 € je možná len do utorka 07.05.2024. Po tomto termíne je možné sa registrovať aj na mieste v deň konania súťaže za cenu 15 € (platba možná len v hotovosti).

Organizátori sa  každým rokom snažia vylepšiť kvalitu preteku, a preto tento rok zverili meranie času do rúk profesionálnej časomiery, ktorá bude merať výkony účastníkov prostredníctvom čipov. Okrem občerstvovacích stanovísk na trati a po dobehu, je pre každého bežca pripravený nápoj a jedlo. Prvých 150 bežcov získa krásnu pamätnú medailu, ktorá im bude pripomínať bežecký zážitok z Dolnej Krupej.

Tešíme sa na Vás Obec Dolná Krupá a Bežecký klub Dolná Krupá.


Autori: Augustín Stareček a Zdena Hettešová