Do charitatívnych behov sa zapojilo už takmer 900 ľudí

danka_bartekova

Presne 883 ľudí sa za prvé dva týždne doteraz zapojilo do charitatívneho podujatia #VYBEHAJ S NAMI POMOC pre vojakov, hasičov a policajtov, ktorí pomáhajú bojovať proti koronakríze.

V uplynulom týždni mali bežci za cieľ odbehnúť 10 kilometrov, ktoré boli určené na pomoc pre hasičov. V tom období sa do súťaže prihlásilo 381 ľudí a – rovnako ako týždeň predtým – sa ľudia dobrovoľne rozhodli prispieť viac ako bolo minimálne štartovné. Namiesto základných troch eur ľudia prispievali na podporu tohto projektu v priemere sumou o niečo prevyšujúcou päť eur. Všetky potrebné informácie o charitatívnych behoch možno nájsť TU.

„Sme veľmi milo prekvapení a potešení koľko ľudí sa zatiaľ stotožnilo s myšlienkou akcie,  podporilo ju svojim behom a prispelo tak na obedy pre vojakov, hasičov a policajtov,“ povedal Martin Kováč, predseda predstavenstva spoločnosti PORFIX – pórobetón, a.s. a predseda správnej rady Nadácie PORFIX, ktorá akciu organizuje.

„Z výsledkov je vidieť, že súťaž má okrem charitatívneho aj športový rozmer, ľudia sa snažia dosahovať čo najlepšie časy. Výsledky za minulý týždeň potvrdili, že sme spoznali nových víťazov. Premiérového víťaza Gabriela Švajdu vystriedal minulý týždeň Marek Hladík z Bratislava marathon sport club (BMSC). Aj medzi ženami sa zmenila víťazka. Romanu Komarňanskú vystriedala na prvom mieste Zuzana Durcová, rovnako z BMSC,“ hovorí Peter Pukalovič, riaditeľ spoločnosti BE COOL. Minulotýždňový beh okorenil súboj ambasádora podujatia, moderátora Tomáša “Tomaggia” Kadleca s hokejovým vicemajstrom sveta z Helsínk 2012 Mishelom Miklíkom. Ako férovo Tomaggio priznal: „Padol som ako lokša.” Michel Miklík zabehol na hokejistu výborný čas 45:29 a z celého projektu mal úprimnú radosť: „Výzva splnená, osobáky zabehnuté a ešte sme aj vybehali pomoc, super pocit,” dodal.

Od dnes začína tretí súťažný týždeň pomenovaný Dvanástka pre našich policajtov. Ide o najdlhší zo série štyroch charitatívnych behov a pozvánku pre bežcov si tento týždeň pripravila slovenská olympionička, bronzová medailistka z LOH v Londýne 2012 a členka Medzinárodného olympijského výboru Danka Barteková, ktorá sa zapojí už po druhý krát: „Zvyčajne je úlohou polície pomáhať a chrániť nás, no teraz máme jedinečnú šancu pomôcť my policajtom. Ja, ako členka Športového centra polície, sa určite zapojím a vybehám kolegom pomoc v podobe štartovného.”

O projekte

Séria štyroch charitatívnych športových behov #VYBEHAJ S NAMI POMOC je rozdelená na celý máj. Každý z behov je symbolicky venovaný jednej časti silových zložiek a behy sú rozdielne aj svojou dĺžkou. Výťažok zo symbolického štartovného bude venovaný na zabezpečenie obedov zadarmo pre vojakov, policajtov a hasičov, ktorí pomáhajú zabezpečovať hranice, karanténne centrá a odberné miesta. Registrácia na behy prebieha elektronicky a jednotliví súťažiaci svoje behy monitorujú športovými hodinkami alebo mobilným telefónom a potom svoj čas a trasu nahrajú do systému zbierajúceho výsledky. Štartovné pre každý beh si účastníci môžu zvoliť od troch do desiatich eur podľa toho, koľko chcú prispieť na tento charitatívny projekt.

Termíny behov

I. diel Beháme pre vojakov | 4. 5. – 10. 5. 2020 | 7 km (Sedmička pre našich vojakov)
II. diel Beháme pre hasičov | 11. 5. – 17. 5. 2020 | 10 km (Desiatka pre našich hasičov)
III. diel Beháme pre policajtov | 18. 5. – 24. 5. 2020 | 12 km (Dvanástka pre našich policajtov)
IV. diel Beháme pre zdravotníkov | 25. 5. – 31. 5. 2020 | 5 km (Päťka pre našich zdravotníkov)

Organizátori

S projektom obedov pre silové zložky zadarmo prišla Nadácia PORFIX. Jej zakladateľom je spoločnosť PORFIX – pórobetón, a.s. Je to dlhoročný výrobca stavebného materiálu PORFIX na slovenskom a českom trhu. Nadácia PORFIX funguje na Slovensku už desať rokov. Jej cieľom je predovšetkým podpora aktivít zameraných na ochranu zdravia, ochranu práv detí a mládeže, rozvoj a ochranu duchovných a kultúrnych hodnôt, ako aj ochranu a tvorbu zdravého životného prostredia. V minulosti podporovala detské tábory a športové podujatia ako napríklad Beh na Rokoš alebo Beh zvrchovanosti. Bližšie informácie.

Organizáciu charitatívnych behov zastrešuje agentúra BE COOL

Športovo–cateringová agentúra pôsobí na trhu od roku 1998. Cateringové služby poskytuje viacerým nadnárodným firmám, od roku 2018 zabezpečuje catering aj pre prezidentov Slovenskej republiky a viaceré veľvyslanectvá na Slovensku. Je organizátorom najvýznamnejších bežeckých podujatí na Slovensku, napríklad ČSOB Bratislava Marathon, dm ženský beh, Telekom Night Run alebo série športových aktivít Športuj Slovensko, organizovaných v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom. Viac informácií TU alebo TU.