Čokoládová tretra Slovensko 2020 pozná svoj náhradný termín

cokotretra-BA

Potom, ako celý svet zahalil koronavírový mrak a všetci, vrátane detí zostali dva mesiace bez pohybu, predsa len začalo vykukovať slniečko. Organizátori 59. Zlatej tretry Ostrava World Athletics Continental Tour Gold si stanovili nový termín a s ním aj Čokoládová tretra.

Do detských kalendárov a tréningových denníkov sa nanovo vpisujú termíny 7. a 8. september ako termín pre medzinárodné semifinále a finále Čokoládovej tretry v Ostrave. Napriek súčasným, ešte stále prísnym, hygienickým opatreniam na Slovensku sa organizátori zamerali na nové termíny s vierou, že im pravidlá organizovať tieto najkrajšie detské preteky na Slovensku umožnia.

Slovenské štvrťfinále v auguste na Mladej Garde

Štvrtý ročník mimoriadne populárnej Čokoládovej tretry Slovensko, ktorú na Slovensku založil klub Atletika Košice o.z., odštartuje prvým slovenským štvrťfinále 18. augusta na štadióne STU Bratislava na Mladej Garde a o dva dni neskôr bude pokračovať v Košiciach. Vďaka organizátorom z klubov Atletika Košice o.z. a Naša Atletika o.z. a slovenskými ambasádormi Jánom Volkom, Dankou a Jankou Velďákovými sú tieto preteky všetkým, čo majú byť. Zážitkom a zábavou.

Ambasádorom Čokoládovej tretry Slovensko prakticky od jej začiatku je vzor tisícov slovenských detí Ján Volko

„ Som rad a teším sa, že deti budú mat svoje súťaže v rámci Čokoládovej tretry. Verím, že to je skvelá motivácia na prípravu, tréning, na zapojenie sa do pohybu. Lepšie neskôr ako vôbec. Čokoládovou tretrou lákame deti k šprintu, čo je moja disciplína a preto som rád, že môže byt patrónom slovenskej časti tejto populárnej súťaže. Verím, že sa so slovenskými deťmi stretnem na jednotlivých stupňoch súťaže až po finále v Ostrave.“

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Novinkou tento rok bude zaradenie novej disciplíny pre talenty so švihom v rukách, ktoré by raz mohli kráčať po stopách svetového rekordéra a ambasádora celej Čokoládovej tretry, Jana Železného. Po prvý krát budú súťažiť 10 až 11 ročné slovenské deti v hode raketkou. A aké budú tento krát na Slovensku miesta, termíny a postupové pravidlá? Štvrťfinálové kolá budú 18.augusta v Bratislave a 20.augusta Košiciach. Slovenské finále budú už tradične hostiť Košice. Zo štvrťfinále bude do finále postupovať po 12 najrýchlejších detí v každej bežeckej disciplíne a po 10 v hode raketkou. V Slovenskom finále 1.septembra bude štartovať 184 najšikovnejších detí z celého Slovenska.

Finále v septembri v Ostrave

Do medzinárodného semifinále Čokoládovej tretry v Ostrave 7. septembra bude postupovať zo Slovenska celkom 80 detí, po 10 v každej disciplíne, kde ich súpermi bude 320 detí z Čiech a Poľska. Vrcholom snaženia bude nezabudnuteľné finále v rámci už 59. ročníka Zlatá tretra Ostrava World Athletics Continental Tour Gold.

Vekové kategórie pre rok 2020 sú rovnaké ako v Česku a Poľsku : 100m ročníky 2013/2014 a mladší, 200m ročníky 2011/2012 a 300m a hod raketkou ročníky 2009/2010. Prihlasovanie na preteky začalo 1.marca a pokračuje až do 14.augusta.