DM Ženský beh 14. 9. očakáva 4 000 účastníčok

O necelý mesiac zaplnia bratislavské ulice doslova tisícky krásnych behajúcich dievčat a žien. V rámci najkrajšieho a najmasívnejšieho ženského behu na Slovensku i v jeho ôsmom ročníku organizátori rátajú s opäť väčším počtom účastníčok. Mesiac do štartu je zaregistrovaných už 1616 žien.

Riaditeľ podujatia Peter Pukalovič hovorí: „Bežkyne sú pre nás špecifickou skupinou, ktorá nám počtovo stále rastie. Aj tento rok očakávame nárast bežkýň, a preto sme aj navýšili kapacitný limit na 4000 účastníčok. Ženy jedna druhú navzájom motivujú k aktivite a pri behu to nie je výnimka. Preto sme minulý rok vytvorili samostatnú kategóriu v rámci 4-kilometrového behu s názvom „Beh mamy s dcérou“. Tá sa ihneď stala obľúbenou a my sme tak mohli sledovať nádherné rodinné momenty plné emócií. Veríme, že tento rok sa bude opäť na čo pozerať.“

Motivovať k behaniu a účasti na dm ženskom behu sa organizátori rozhodli aj cez tzv. „Running Angels“. Koncept tohtoročnej kampane s hashtagom #ajjasomrunningangel vysvetľuje Peter Pukalovič: „Behanie je fenoménom dnešnej doby. Pomáha ľuďom po zdravotnej stránke, ale čoraz častejšie s ním začíname kvôli psychickej vyrovnanosti a pohode. Čo lepšie dokáže vyčistiť hlavu ako obutie tenisiek a vybehnutie? Dá sa povedať, že do akéhokoľvek prostredia, nakoľko behať môžete naozaj všade. Túto teóriu nám potvrdzuje prax a aj naše „Running Angels“. Tohtoročnú kampaň sme postavili na (ne)obyčajných ženách, ktoré aj napriek svojim rôznorodým povolaniam spája práve beh.“

Ôsmy ročník tak dostal svojich ôsmych „behajúcich anjelov“, ktorých príklady sú veľkou motiváciou nielen pre ženy. Sú to bežkyne, ktoré sú úspešné vo svojej kariére, majú rodiny, radosti a starosti a beh je vec, ktorá ich napriek rozdielnemu veku a rozdielnym životným osudom, všetky spája.

• JUDr. Mária Adamečková – sudkyňa na OS v Bratislave

• Monika Kolčáková – majiteľka a riaditeľka tlačiarní

• Zuzana Fornadeľová – policajtka na KRPZ v Bratislave

• Jaroslava Lukačovičová – prezidentka účtovníckej asociácie

• Jeanette Borhyová – Miss Universe Slovakia 2013

• Miriama Blahušiaková – prodekanka na EU v Bratislave

• Romana Komarňanská – trénerka, bežkyňa

• Nelly Opalková – študentka diplomacie

Ich príbehy, ako a prečo sa beh stal ich vášňou, budú uverejnené v ONLINE Bratislava Marathon Magazíne.

„Nie je náhoda, že podporujeme práve také športové podujatie ako je dm ženský beh, nakoľko pravidelný pohyb a šport značne prispievajú k nášmu zdraviu a pohode, pričom práve krása a zdravie sú v dm ťažiskové témy. Preto veríme, že sa nám aj tento rok podarí pokoriť hranicu registrovaných bežkýň, ktoré sa v sobotu 14. septembra postavia na štart a užijú si príjemný deň plný zážitkov“, povedal Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

Registrácia prebieha na http://bit.ly/dmZenskyBeh

Všetky informácie o dm ženskom behu 2019: https://www.dm-zenskybeh.sk/, http://bratislavamarathon.com/web/dm-zensky-beh

Facebookový event: https://www.facebook.com/events/1151451591669562/