ČSOB Zimná Séria – Železná studienka

Studienka-Zimná-séria-title

Druhé preteky ČSOB Zimnej Série 2018/2019 sa uskutočnili v sobotu, 12. januára 2019 v obľúbenej lesnej bežeckej lokalite Bratislavy, na Železnej studienke. Tento raz sa pretekalo naozaj v zimných podmienkach. Ešte večer a v noci napadlo niekoľko centimetrov nového snehu, takže akcia sa konala za pravého zimného počasia.

„Po nejakom čase sme opäť na akcii zažili pravú zimnú atmosféru. To bolo na jednej strane pre nás veľmi príjemné, na druhej strane si to však vyžadovalo, aby účastníci boli možno o kúsok opatrnejší ako obvykle a rozumne  zvážili svoje pretekárske ambície. Sme veľmi radi, že dali na naše rady a odporúčania a pri necelých 700 bežcoch sme nezaznamenali na trati žiadny problém alebo zranenie. Len to dokazuje a podčiarkuje, že bežci si aj sami uvedomili, že ČSOB Zimná Séria má byť hlavne dobrou prípravou na jarnú bežeckú sezónu. Od skorého rána sme pracovali na tom, aby bola trať „behateľná“ a som veľmi rád, že sa nám to podarilo, za čo patrí veľká vďaka aj mojim kolegom“, informoval o podmienkach a priebehu sobotného behu riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.
Určite príjemným spestrením a atraktívnym doplnkom, najmä pre účastníkov detských behov, bol multifunkčný zábavný priestor vytvorený partnerom detských behov – spoločnosťou Atrios.
„Bolo veľmi milé vidieť aj malé deti ako, niektoré aj v lyžiarskom oblečení, zdolávali bežeckú trať a následne využívali na sánkovanie a zábavu zasnežený areál amfiteátru na Železnej studienke“.

Preteky si pochvaľovala aj Romana Komarňanská, víťazka behu na 5km, ktorá spoločne s Leom Lendvorským obhájila prvenstvo z úvodného dielu Zimnej Série v Dúbravke. „Myslím si, že cieľom mnohých z nás bolo prísť v zdraví do cieľa. Napriek klzkému povrchu a snehu sa mi bežalo príjemne. Všetkým zúčastneným gratulujem k druhej sérii a ďakujem organizátorom za krásnu bežeckú akciu“, vyjadrila sa Komarňanská.

Z prihlásených 756 bežcov sa nakoniec zimným bežeckým podmienkam na štart postavilo 61 detí, 218 bežcov na 5km trať a 375 bežcov na 10km trať. Zaujímavosťou je, že akcie sa zúčastnili bežci až z 11 krajín.

Dospeli Železná Studienka

10 km

Muži (absolútne poradie)
1. Miroslav Murgaš (Run For Fun) 36:17 min, 2. Glončák Peter (behame.sk) 37:38, 3. Jozef Mráz (AK Veteran BA) 37:45
Ženy (absolútne poradie)
1. Barbora Brezovská (Bratislava Marathon Sport Club) 41:31, 2. Ivona Miklošová (Bratislava Marathon Sport Club) 42:42, 3. Lucia Fabianová (adidas Runners Bratislava) 42:48
Kompletné výsledky 10 km

5 km

Muži (absolútne poradie)
1. Leo Lendvorský (adidas Runners Bratislava) 16:53, 2. Taras Ivanjuta (restartnisa.sk) 17:20, 3. Peter Ambrus (i-riders.sk) 18:02
Ženy (absolútne poradie)
1. Romana Komarňanská (Bratislava Marathon Sport Club) 19:40, 2. Ivana Záškvarová (adidas Runners Bratislava) 20:29, 3. Mária Danečková (restartnisa.sk) 20:38
Kompletné výsledky 5 km

Všetky neoficiálne výsledky po prvých dvoch pretekoch ČSOB Zimnej Série 2018/2019 nájdete tu.

Medailu získajú

Všetci bežci, ktorí absolvujú všetky preteky ČSOB Zimnej Série 2018/2019. Bežať pritom môžu ľubovoľnú trasu v Dúbravke, na Železnej studienke, v Petržalke a aj na záver v Eurovea. V roku 2019 je štrnástka „šťastným číslom“ organizátorov a preto sa rozhodli, že medailou ocenia „ŠŤASTNÝCH 14 - LUCKY 14“. A to hneď dvakrát. Šancu získať medailu bude mať 14 bežcov, ktorí absolvujú  iba tri preteky zo štyroch. Budú vyžrebovaní v týždni po ukončení Zimnej Série. Navyše medailu dostanú aj ďalší 14 bežci, ktorí absolvujú tri preteky plus na tých štvrtých, ľubovoľných, sa prihlásia ako dobrovoľníci Bratislava Marathon Team. Prihlásiť sa môžu na magda@becool.sk.

Druhá polovica ČSOB Zimnej Série sa bude bežať v Petržalke (9. február 2019) a v Eurovea (9. marca 2019). Online registrácia