ČSOB Zimná séria – Petržalka

ZIMNÁ-SÉRIA-PETRŽALKA_1

Druhá februárová sobota patrila tento rok v Petržalke 4. dielu ČSOB Zimnej série, ktorá pomaličky vrcholí a v marci sa uskutoční posledný diel série, v ktorom sa rozhodne aj o celkových víťazoch. Avšak vráťme sa späť k sobotným pretekom.

Počasie, ktoré bolo viac jarné než zimné, bolo ako stvorené na beh. Slniečko zohrievalo všetkých bežcov, ktorých sa na tieto preteky prihlásilo rekordný počet za celých sedem ročníkov Zimnej série, a to vyše 900. Od rána panovala v zázemí pretekov veľmi dobrá nálada a na tvárach či už malých, ale aj veľkých bežcov nemizol úsmev z tváre.

Zmerať sily si mohli aj deti

Štart hlavných pretekov, teda behov na 5 a 10 km, bol naplánovaný na jedenástu hodinu. Krátko predtým si ešte mohli zmerať sily na kratších tratiach aj deti a okúsiť tak atmosféru pretekov na vlastnej koži. Po skončení detských behov a krátkej rozcvičke sa štartovný koridor začal napĺňať nadšenými bežcami, ktorých čakala trať dlhá 10 km a medzi ktorými som bola aj ja. Krátko pred štartom povedali organizátori zopár slov, zaželali všetkým veľa šťastia a preteky boli odštartované.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Rýchla a rovinatá trať

Trať v Petržalke bola veľmi pekná, rýchla, prevažne rovinatá, len s miernymi a krátkymi stúpaniami na hrádzu. Od štartu, ktorý bol situovaný pred hotelom Pressburg, trať pokračovala okolo nemocnice sv. Cyrila a Metoda smerom k petržalskej hrádzi. Ďalších 6 kilometrov sa bežalo po hrádzi, na ktorej bežcom trochu znepríjemňoval beh vietor. Po zbehnutí z hrádze sa trať ďalej tiahla po cestičke medzi Malým a Veľkým Draždiakom, až sme dobehli k Veľkému Draždiaku, kde nás čakal už len posledný kilometer.

Dobehnutie do cieľa spríjemňovali ľudia povzbudzujúci bežcov v cieľovej rovinke, ktorí nejedného z nás vyburcovali k záverečnému šprintu. Musím povedať, že po prebehnutí cieľovej pásky na mojej tvári žiaril veľký úsmev, nakoľko sa mi podarilo vylepšiť si svoj čas na 10 km. Verím, že tieto dokonalé bežecké podmienky prispeli k zlepšeným časom aj u mnohých ďalších bežcov.

Vyhlásenie výsledkov

V cieli nás čakal horúci čaj na zahriatie a ako to už býva, bežci si medzi sebou vymieňali svoje dojmy z pretekov a úsmev z ich tváre nezmizol. Po dobehnutí všetkých účastníkov nasledovalo vyhlásenie výsledkov, kde si cenu za výhru na 10 km trati prevzali Tomáš Michalec a Jeanette Borhyová a na 5 km trati Šimon Wahlandt a Petra Pukalovičová.

Ukážkovo zvládnuté preteky

Víťazom srdečne blahoželám, ale taktiež každému, kto sa pretekov zúčastnil a dobehol do cieľa. Organizátorom ďakujem za ukážkovo zvládnuté preteky a hoci to boli moje prvé preteky v rámci Zimnej série, viem, že rozhodne neboli posledné a už teraz sa teším na posledný diel Zimnej série, ktorý sa uskutoční 7. marca 2020 a vy by ste tiež na ňom nemali chýbať.


Eva Minarovičová