ČSOB Bratislava Marathon má vlastnú mobilnú aplikáciu

Mobilná aplikácia

Už len 11 dní nás delí od víkendu, v ktorom 13. ročník ČSOB Bratislava Marathon rozbehá celú Bratislavu. Organizátori očakávajú pokorenie hranice 12 000 bežcov.

„Každoročné narastajúce počty bežcov sú pre nás veľkým povzbudením. Momentálne je najväčší záujem o polmaratón, na ktorý je zatiaľ prihlásených 3105 bežcov. Maratónci tento rok takisto prekročili minuloročné počty a  k dnešnému dňu je ich prihlásených 1158. Znamená to výrazný medziročný nárast,“ informoval riaditeľ 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

Počas bratislavského maratónskeho víkendu 7. a 8. apríla s bežcami do Bratislavy prídu aj ich rodinní príslušníci či kamaráti, ktorí ich budú na trati povzbudzovať. Tí často krát nevedia odhadnúť, kde sa ich bežiaci kamarát nachádza a kedy je ten čas ísť ho do cieľovej rovinky, respektíve niekde na trať, povzbudiť. Nehovoriac o rôznych neočakávaných informáciách, ktoré sa môžu pri tak veľkom podujatí vyskytnúť. Organizátori preto nezaváhali ani v tejto oblasti a stavili na vytvorenie mobilnej aplikácie ČSOB Bratislava Marathon, keďže počet používateľov internetu v mobile taktiež neustále narastá. 

Vytvorenie mobilnej aplikácie bola preto už prirodzená nevyhnutnosť a jedna z priorít 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon. „Chceme, aby bežci, ale aj ich blízki, boli o všetkom včas informovaní. Ak si stiahnu našu aplikáciu, budú môcť sledovať, kde sa ich bežec na trati nachádza. Samozrejme budú mať všetky najdôležitejšie a najnovšie informácie vždy doslova poruke“, vysvetľuje vznik mobilnej aplikácie Jozef Pukalovič.

Prednosti mobilnej aplikácie

Pre ČSOB Bratislava Marathon Team je to ďalší krok ako zintenzívniť komunikáciu. Bežcii a športoví priaznivci sa dokážu spojiť v reálnom čase a online. Okrem aktualít v nej užívatelia nájdu 3D mapy jednotlivých tratí ako i jednu interaktívnu,. Tá znázorňuje štafetové odovzdávky, občerstvovacie a osviežovacie stanice, stanoviská záchrannej služby či hudobné stage. Samozrejmosťou je program, výsledková listina, prepojenie na sociálne siete ČSOB Bratislava Marathon, ako aj charitatívna činnosť a samostatná ikonka pre 1. Športový kongres, ktorý sa uskutoční v piatok 06. apríla 2018.

Nechýba ani odkaz na visitbratislava.com pre všetkých návštevníkov hlavného mesta, ktorí si prídu užiť tento jedinečný bežecký víkend. Celá aplikácia je i v anglickom jazyku nakoľko už teraz sú na ČSOB Bratislava Marathon prihlásení i zahraniční návštevníci z viac ako 61 krajín.