ČSOB Bratislava Marathon 2020 sa napokon uskutoční vo virtuálnej podobe

bratislava-marathon-ill-title-2020

Aj napriek nášmu niekoľkomesačnému úsiliu sa podujatie nakoniec neuskutoční v plánovej klasickej forme bežeckého podujatia pre verejnosť s rozmanitým spektrom bežeckých disciplín

Na základe aktuálnej epidemiologickej situácie v Bratislave a stúpajúceho počtu pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19 na Slovensku v posledných dňoch, aj v nadväznosti na štvrtkové (27.08.2020) vyjadrenia ministra zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR a piatkové (28.08.2020) opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, sa ČSOB Bratislava marathon 2020 uskutoční len vo forme virtuálnych pretekov.

Do prípravy podujatia sme všetci “bežci – partneri – organizátori” dali spoločne obrovské úsilie. Pre nás to predstavuje veľký záväzok, rešpekt voči každému a z toho vyplývajúcu zodpovednosť. Nielen voči našim partnerom, ale najmä voči vám, našim účastníkom. Aj preto sme v spolupráci s generálnym partnerom podujatia ČSOB a ďalšími partnermi hľadali riešenie, ktoré nám aj keď pozmenenou formou, umožní užiť si atmosféru ČSOB Bratislava marathon 2020. Teší nás, že práve náš generálny partner – ČSOB – v tejto zložitej situácii vyjadril absolútne pochopenie a solidaritu so vzniknutou situáciou a rozhodol sa finančne zastrešiť a pokryť náklady na presun pretekov do virtuálnej podoby, ako aj uhradiť náklady na zaslanie štartových balíčkov. Na základe toho vám spoločne predstavujeme navrhované možnosti zapojenia sa do ČSOB Bratislava marathon 2020 a jeho priebehu v najbližších dňoch, ktoré sme zhrnuli do 3 bodov:
1. Virtuálne preteky | 2. Štartový balíček | 3. Alternatívy refundácie štartovného

1.Virtuálne preteky

V stredu 02.09.2020 bude všetkým riadne registrovaným účastníkom ČSOB Bratislava marathon 2020 zaslaná informácia na zapojenie sa do virtuálnych pretekov ČSOB Bratislava marathon 2020. Každý registrovaný účastník dostane prihlasovacie údaje a detailné pokyny ako nahrať svoj výsledok. Virtuálne si môžete vašu disciplínu (maratón, polmaratón, 10km, minimaratón a detské behy) odbehnúť v čase od soboty 05.09.2020 do nedele 13.09.2020, dokedy je potrebné svoj výsledok aj nahrať. Účasť na virtuálnych pretekoch je samozrejme dobrovoľná a je dostupná pre všetkých registrovaných účastníkov.
Budete si môcť stiahnuť svoje virtuálne štartové číslo a rovnako tak účastnícky diplom, ktorý sa bude nachádzať vo výsledkovej listine po “nahraní” si vášho výkonu. Vytvoríme priebežné výsledkové listiny a utorok 15.09.2020 zverejníme aj celkové poradie v jednotlivých disciplínach.

2. Štartovný balíček

Každý riadne registrovaný účastník ČSOB Bratislava marathon 2020 si môže od stredy 02.09.2020 až do nedele 06.09.2020 na Námestí Milana Rastislava Štefánika v Eurovea prevziať svoj štartový balíček v kombinácii podľa disciplín – štartová obálka/detský batôžtek – štartové číslo – medaila – finisherské tričko/detské tričko – eventové tričko/buffka – a to v nasledovných časoch:
• streda až piatok v čase od 12:00 do 19:00
• sobota a nedeľa v čase od 10:00 do 16:00
V rámci výdaja štartových balíkov bude aj možnosť zakúpiť si eventový merchandise, prípadne si ešte zakúpiť štartovné a podporiť podujatie. Pripravíme aj “maratónsku fotostenu” a urobíme všetko preto, aby Eurovea dýchala “maratónskou” atmosférou.

Účastníkom, ktorí si nemôžu štartový balíček prevziať osobne, bude na vyžiadanie zaslaný poštou v priebehu mesiaca október po spracovaní všetkých on-line žiadostí. Celý systém vyžiadania si zaslať štartový balíček poštou – bude prebiehať výlučne on-line a bude spustený predbežne v pondelok 07.09.2020.

3. Možnosti refundácie štartovného

Všetci riadne registrovaní účastníci ČSOB Bratislava marathon 2020 (vrátane tých, ktorí už využili niektorú z možností v on-line formulári v predchádzajúcich mesiacoch) majú možnosť vybrať si jedno z nasledovných riešení:
A) presunúť si svoje zaplatené štartovné do niektorého z ďalších ročníkov podujatia – 2021, 2022 alebo 2023
A) vyplnením on-line formuláru od 07.09.2020 do 30.09.202
B) požiadať o vrátenie štartovného z roku 2020 v plnej výške – vyplnením on-line formuláru od 07.09.2020 do 30.09.2020
C) pomôcť organizátorovi a podporiť podujatie a ponechať zaplatené štartovné organizátorovi

Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne

V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom pracujeme na alternatíve konania M-SR v polmaratóne na špeciálne pripravenej trati pre riadne registrovaných a prihlásených bežcov SAZ. Detailné informácie budú známe najneskôr v stredu 02.09.2020 dopoludnia. V prípade, ak sa nám podarí sfinalizovať všetky potrebné detaily, registrácia na Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne bude otvorená aj pre doteraz neprihlásených účastníkov – po splnení podmienok prihlasovania na tento typ podujatia.


Ďakujeme vám všetkým za podporu a množstvo pozitívnej energie, ktoré sa nám od piatkového neľahkého oznámenia o zmene formy konania ČSOB Bratislava marathon 2020 dostalo. Nesmierne si to vážime a veríme, že aj keď ináč ako sme si to spoločne plánovali a predstavovali, nakoniec predsa len #vsetkodobehneme

Jozef Pukalovič | riaditeľ ČSOB Bratislava marathon