ČSOB Bratislava Marathon 2017 v priamom prenose

Do začiatku 12. ročníka ČSOB Bratislava Marathon (1. – 2. 4.) už ostáva menej ako päť týždňov, takže organizátori podujatia v týchto dňoch doťahujú posledné detaily príprav. Už minulý týždeň však bratislavský mestský maratón prelomil historický míľnik.

„Prvýkrát v histórii sa nám podarilo prekonať hranicu 1000 zaregistrovaných bežcov s riadne uhradeným štartovným na kráľovskú disciplínu – maratón. Tento fakt nás nesmierne teší a tiež to, že počet bežcov každým dňom pribúda. Pre niekoľkými rokmi sme spolu so športovým riaditeľom podujatia Marcelom Mataninom prišli s projektom 1000 – 2015, keď sme sa systematicky rôznymi aktivitami snažili, aby sa aj ČSOB Bratislava Marathon mohol pýšiť tým, že na štarte bude stáť viac ako 1000 maratóncov. Kým sme sa k tomuto cieľu dopracovali, trvalo nám to možno trošku dlhšie, ako sme čakali, ale vytrvalosť sa nám vyplatila. Teraz máme z tisícky prihlásených maratóncov naozaj veľkú radosť,“ skonštatoval riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

Ďalšia skvelá správa je odvysielanie ČSOB Bratislava Marathon 2017 v priamom prenose: „Áno je to tak, sme šťastní, že rovnako ako v roku 2016 bude aj 12. ročník nášho maratónu vysielaný naživo práve na stanici PLUS z portfólia JOJ GROUP. Je skvelé, že JOJkári, ktorých JOJ Running Team je medzi bežcami dobre známy, podporujú šport na Slovensku aj svojím vysielaním. Určite to dáva nášmu podujatiu obrovskú pridanú hodnotu, pretože máme aj veľmi veľa mimobratislavských bežcov, ktorým môžu ich rodinní príslušníci držať palce aspoň pred televíznymi obrazovkami. Zároveň by som chcel v mene celého tímu pogratulovať TV JOJ ku krásnemu 15. výročiu fungovania, ktoré oslávi už tento týždeň, “ dodal Jozef Pukalovič.

Pred bratislavským mestským maratónom ešte všetkých bežcov čaká v sobotu 4. marca posledný diel trilógie ČSOB zimnej série 2016/2017 v x-bionic® sphere v Šamoríne. Rovnako ako v predchádzajúcich dvoch častiach ich čakajú trate na 6 a 12 km plus detské behy na 300, 600 a 800 m. Každý, kto absolvoval všetky tri diely série, dostane v cieli krásnu pamätnú medailu. Šancu na ňu má stále až 300 bežcov.

„Vo štvrtok 2. marca spúšťame v predajni Bratislavamarathon Running Store výdaj štartových balíkov na veľké finále ČSOB zimnej série. Vo štvrtok aj v piatok je možné vyzdvihnúť si balíček od 12.00 do 18.00 h, v sobotu už iba priamo v x-bionic® sphere od 8.00 do 10.00,“ informoval Jozef Pukalovič.

Ten, kto sa ešte nezaregistroval, môže tak urobiť v spomenutých dňoch a časoch priamo v predajni alebo online do piatka 3. marca na stránke www.bratislavamarathon.com.

„Prosíme bežcov, aby si na prezentáciu priniesli so sebou aj dve dôležité tlačivá – ´Prehlásenie o zdravotnom stave´ a ´Súhlas so spracovaním osobných údajov´, ktoré tiež nájdu na našom webe,“ pripomenul Pukalovič.

Po veľkom finále ČSOB zimnej série 20126/2017 mal večer 4. marca nasledovať v Refinery Gallery v Bratislave slávnostný večer Running Gala – odovzdávanie bežeckých cien za rok 2016.

„Vzhľadom na to, že do piatka minulého týždňa sa nenaplnil plánovaný počet predaných lístkov na podujatie, rozhodli sme sa mierne upraviť koncept podujatia a presunúť ho na piatok 31. 3. 2017,“ vysvetlil Jozef Pukalovič.

Akcia bude súčasť slávnostného otvorenia 12. ročníka ČSOB Bratislava Marathon. Running Gala 2016 a odovzdávanie cien víťazom jednotlivých kategórií sa uskutoční od 18.00 h v priestoroch Sheraton Hotela Bratislava v Eurovea. Hlavný partner a garantom podujatia je Slovenský atletický zväz.

Na 12. ročník ČSOB Bratislava Marathon je riadne prihlásených už viac ako 5600 bežcov. Počet maratóncov je aktuálne na méte 1020 (v Bratislave sa v tomto roku beží aj o tituly majstrov Slovenska), počet polmaratóncov prekročil ďalšie symbolické číslo – 2000. Rovnako nás teší aj 500 prihlásených detí na detské behy.

„V tomto roku je skutočne na čo sa tešiť, každý pondelok o 18.45 h predstavujeme na našich sociálnych sieťach jednu z 24 noviniek. Ľudia, ktorí nás sledujú, určite vidia a veríme, že aj ocenia, našu vyše polročnú prípravu na tento jarný bežecký sviatok. Tešíme sa na všetkých,“ pozýva do Bratislavy milovníkov behu riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2017 Jozef Pukalovič. Registrácia na podujatie je stále dostupná na www.bratislavamarathon.com