ČSOB Bratislava Marathon 2016 aj v tomto roku v priamom prenose

Do začiatku 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon (1. – 3. 4.) ostáva už len necelý mesiac. Keďže tento rok je prestupný, 29. februára sa uskutočnil veľmi špecifický bežecký tréning, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 120 bežcov. Užili si nočný beh historickou Bratislavou a navyše charitatívnou zbierkou vyzbierali na pomoc pre malého Filipka z Konta Bariéry sumu 500 eur. Tieto peniaze pomôžu jeho rodičom pri kúpe špeciálneho ortopedického chodítka.

Keďže najbližší „priestupný nočný beh“ sa uskutoční 29. 2. 2020, mnohí z účastníkov si na záver tréningu dali bežecké predsavzatia na ďalšie štyri roky. Len takáto pravidelnosť však niektorým nestačí, preto v uliciach hlavného mesta môžeme vidieť pribúdajúci počet bežcov, ktorí si uvedomujú, že bratislavský maratón je už o mesiac. Snažia sa naň čo najdôkladnejšie pripraviť a postupne začínajú ladiť formu. A je jedno, či ide hobby bežcov alebo bežeckých profíkov, ktorým ide o čo najlepšie umiestenie v súboji s konkurenciou. Niet sa čo čudovať, lebo v roku 2016 bude polmaratón v rámci ČSOB Bratislava Marathon aj slovenský šampionát na tejto trati. Podarí sa minuloročným víťazom Jane Martinskej a Jozefovi Urbanovi obhájiť titul majstrov Slovenska?

„Sme veľmi radi, že máme česť vidieť opäť majstrovstvá SR v polmaratóne žien a mužov znova v Bratislave. Veríme, že tento bonus pritiahne na podujatie a k televíznym obrazovkách ešte viac divákov. V tomto roku sa nám podarilo zabezpečiť vysielanie ČSOB Bratislava Marathon v priamom prenose na stanici PLUS televízie z portfólia JOJ GROUP. Sme nadšení z tejto spolupráce, veď maratón budú môcť sledovať aj v domácnostiach, ktorých členovia sa na maratón do Bratislavy nedostanú. Priamy prenos si na PLUS-ke budú môcť vychutnať ľudia na celom Slovensku aj v zahraničí. Veríme, že podujatie bude veľký športovým sviatok, ktorý spojí celé rodiny,“ skonštatoval športový riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2016 Marcel Matanin.

Maratónsky víkend otvoria v piatok 1. apríla súťaže detí základných škôl, pre ktoré budú v bratislavskej hale Elán pripravené rozmanité športové disciplíny. Školská atletika je projekt usporadúvaný už tradične v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom. Každoročne sa na ňom zúčastní veľký počet detí, medzi ktorými sa možno skrývajú budúci šampióni. Záštitu nad projektom atletických súťaží detí základných škôl prevzal Bratislavský samosprávny kraj.

V sobotu dopoludnia 2. apríla prídu počas bratislavského bežeckého víkendu na rad detské behy v rôznych vekových kategóriách. „Aj v tomto ročníku ČSOB Bratislava Marathon myslíme na deti z detských domovov. Ide o charitatívny projekt v spolupráci s Nadáciou ČSOB so symbolickým názvom 43. kilometer. Pomocou neho sa snažíme dať všetkým deťom rovnakú šancu zúčastniť sa na tomto krásnom športovom podujatí. Jednou zo súčasti 43. kilometra je aj projekt zameraný na deti z detských domovov s názvom Vyrovnaná šanca, v rámci ktorého generálny partner podujatia ČSOB Finančná skupina preplatí účasť na detských behoch deťom z detských domovov a umožní im vychutnať si atmosféru podujatia spolu so svojimi rovesníkmi. V roku 2015 túto možnosť využilo 34 detí zo 4 detských domovov. Budeme radi, ak sa do tohto projektu zapojí čo najväčší počet detí, preto pozývame všetkých riaditeľov, učiteľov aj ostatných ľudí, ktorí sa starajú o deti z detských domovov, aby im dali možnosť zažiť maratónsku atmosféru a prišli si ju vychutnať spolu s nimi,“ dodal riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2016 Jozef Pukalovič.

Registrácia na ČSOB Bratislava Marathon 2016 je už v plnom prúde.

POČET BEŽCOV NA ČSOB BRATISLAVA MARATHON (2006 – 2015)

2006: 760

2007: 1057

2008: 1668

2009: 2246

2010: 3653

2011: 5723

2012: 6693

2013: 7530

2014: 8036 (prihlásených 8834)

2015: 9284 (prihlásených 10 360)