Cross country Baba-Kamzík s Mitickou

Presne mesiac zostáva do ďalšieho, už 18. ročníka najväčšieho horského behu na Slovensku, Cross Country Baba-Kamzík s Mitickou.

Tri trate – jeden cieľ, je slogan tohto podujatia. Účastníci si totiž môžu vybrať až z troch tratí:

  • Najstaršej 26 km z Pezinskej Baby na Kamzík, podľa ktorej nesie podujatie aj svoj názov
  • Najdlhšej 53 km z Kamzíka na Babu a späť
  • Najľahšej 16 km z Rače na Kamzík

Nastavenie tratí

Všetky štarty sú nastavené tak, aby bežci dobiehali do cieľa približne súčasne. Toto a vysoká účasť zabezpečujú už 18 rokov v cieli neopakovateľnú atmosféru. Vďaka kombinácii tratí sa na boj s Malokarpatským masívom vydávajú jednotlivci, ale i celé rodiny. Bežci, vyznávači nordic walking, turisti - bez rozdielu. Každý si podľa svojich schopností vyberie trať a zvíta sa svojimi priateľmi, alebo rodinou v cieli. Prví sa na trať vydajú ultramaratónci, ktorí vyštartujú z Kamzíka o 7:30 hod. Bežia najskôr na Pezinskú Babu, kde ich povzbudia bežci pripravujúcich sa na 26 km trať. Z Pezinskej Baby je štart na 26 km trať naplánovaný na 10:15 hod. Trať vedie zväčša po červenej značke hrebeňom Malých Karpát až na Kamzík. Na 16 km trať vyštartujú bežci o 11:15 hod z Rače. Spoločným cieľom pre všetky tri trate je bratislavský Kamzík.

Podporujeme nové talenty v horskom behu. Preto mladí bežci a bežkyne do 18 rokov platia iba symbolické štartovné.

Spríjemňujeme vám zážitok z podujatia. Aby sme zjednodušili situáciu s parkovaním na Kamzíku, bude opäť premávať zdarma kyvadlová doprava medzi konečnou trolejbusov z Koliby na Kamzík pre všetkých – účastníkov aj divákov. Účastníkom 26km behu zabezpečujeme zdarma dopravu z Bratislavy a z Pezinka na Babu a prevoz batožiny do cieľa.

Sme ekologickí. Na podujatí takéhoto formátu prirodzene vzniká množstvo odpadu. Aby sme minimalizovali náš dopad na životné prostredie, používame na Babe-Kamzík s Mitickou iba špeciálne ekologické jednorazové poháriky a riady ktoré sú biologicky rozložiteľné. V spolupráci s partnerom OLO všetok odpad na podujatí separujeme. Snažíme sa minimalizovať množstvo prospektov a teda papiera v štartovacích balíčkoch.

Na účastníkov čaká okrem neopakovateľnej atmosféry v cieli účastnícka medaila, obed, tombola a pre najrýchlejších trofeje a ceny od partnerov podujatia.

Podujatie má oficiálny štatút majstrovstiev Slovenska v horskom behu do 42km na hlavnej trati 26 km.

Horský beh Baba-Kamzík má svoju špecifickú atmosféru, ktorá v kombinácii s jednoduchými traťami každoročne priláka množstvo nadšených športovcov. V minulom roku sa ich na štart postavilo vyše 800. Partneri podujatia bez ktorých podpory by to nebolo možné: Mitická, Perskindol, Yak&Rysy, Salomon, Eleven, Retro sport&wellness, Gaia products, Ready2Run, OLO, Hl. mesto SR Bratislava, MČ Rača, in.ba, Bratislavský kuriér, beh.sk a SunBell.