Cross country Baba-Kamzík s Mitickou

Baba-Kamzík 2018

19. ročník najväčšieho horského behu na Slovensku.

Už iba mesiac zostáva do ďalšieho ročníka najväčšieho horského behu Cross Country Baba-Kamzík s Mitickou.

Karpaty nad Bratislavou budú opäť javiskom a hľadiskom tohto obľúbeného podujatia.
Tri trate – jeden cieľ,  je slogan tohto podujatia. Účastníci si totiž môžu vybrať až z troch tratí:
BK26 z Pezinskej Baby na Kamzík, podľa ktorej nesie podujatie aj svoj názov.
KBK53 z Kamzíka na Babu a späť.
RK16 z Rače na Kamzík.

Všetky štarty sú nastavené tak, aby bežci dobiehali do cieľa približne súčasne. Toto a vysoká účasť zabezpečujú už 19 rokov v cieli neopakovateľnú atmosféru.

Vďaka kombinácii tratí sa na boj s Malokarpatským masívom vydávajú jednotlivci, ale i celé rodiny. Bežci, vyznávači nordic walking, turisti - bez rozdielu. Každý si podľa svojich schopností vyberie trať a zvíta sa svojimi priateľmi, alebo rodinou v cieli.

Prví sa na trať vydajú ultramaratónci, ktorí vyštartujú z Kamzíka o 7:30 hod. Bežia najskôr na Pezinskú Babu, kde ich povzbudia bežci pripravujúcich sa na 26 km trať. Z Pezinskej Baby je štart na 26 km trať naplánovaný na 10:15 hod. Trať vedie zväčša po červenej značke hrebeňom Malých Karpát až na Kamzík. Na 16 km trať vyštartujú bežci o 11:15 hod z Rače. Spoločným cieľom pre všetky tri trate je bratislavský Kamzík.

Podporujeme nové talenty v horskom behu.

Preto mladí bežci a bežkyne do 18 rokov platia iba symbolické štartovné. Sme radi keď ľudia skúsia po prvý krát horský beh. Preto, ak ste doteraz nikdy nepretekali niektorej z tratí Cross Country Baba-Kamzík s Mitickou, tak sa môžete zapojiť do Súťaže o najrýchlejšieho "Zelenáča". 

Ideme do toho s Dôverou.

V rámci partnerstva poskytujeme poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera individuálne zľavu vo výške 4€.

BABA-KAMZIK bežci

Spríjemňujeme vám zážitok z podujatia.

Aby sme zjednodušili situáciu s parkovaním na Kamzíku, bude opäť ráno pred štartom KBK53 od 6:30 do 7:30 premávať zdarma kyvadlová doprava medzi konečnou trolejbusov z Koliby na Kamzík pre všetkých – účastníkov aj divákov.
Účastníkom 26km behu zabezpečujeme zdarma dopravu z Bratislavy a z Pezinka na Babu a prevoz batožiny z Baby a z Rače do cieľa.

Špeciálne kategórie.

Máte štvornohého kamaráta s ktorým behávate? Na RK16 máme kategóriu Beh so psom, so samostatným štartom.
Necítite sa na to, že by ste BK26, alebo RK16 prebehli spolu s ostatnými a zišiel by s vám malý náskok? Kategória EASY je pre vás. EASY je nesúťažná kategória, ktorej účastníci vyštartujú skôr ako ostatní. Môžu bežať, alebo kráčať, môžu si zobrať so sebou doprovod ... EASY

Sme ekologickí.

Na podujatí takéhoto formátu prirodzene vzniká množstvo odpadu. Aby sme minimalizovali náš dopad na životné prostredie, používame na Babe-Kamzík s Mitickou iba špeciálne ekologické jednorazové poháriky a riady ktoré sú biologicky rozložiteľné. V spolupráci s partnerom OLO všetok odpad na podujatí separujeme.Snažíme sa minimalizovať množstvo prospektov a teda papiera v štartovacích balíčkoch. 

Na účastníkov čaká okrem neopakovateľnej atmosféry v cieli účastnícka medaila, obed, tombola a pre najrýchlejších trofeje a ceny od partnerov podujatia. Organizátorom je ŠK pre Radosť o.z. a Cross Country Club Rača.

Horský beh Baba-Kamzík má svoju špecifickú atmosféru, ktorá v kombinácii s jednoduchými traťami každoročne priláka množstvo nadšených športovcov. V minulom roku sa ich na štart postavilo vyše 900.

Partneri podujatia bez ktorých podpory by to nebolo možné: Mitická, Perskindol, Dôvera, Yak&Rysy, Antimetil, Salomon, Revalid, Eleven, Retro sport&wellness, Ready2Run, OLO, Hl. mesto SR Bratislava, MČ Rača, in.ba, Bratislavský kuriér, beh.sk a SunBell – vysledkovyservis.sk.


Navštívte nás TU


Dušan Harangozó, ŠK pre Radosť