Charitatívny Mikulášsky Beh 9. decembra bude pre všetkých

Druhú adventnú sobotu, 9. decembra sa uskutoční na Námestí Slobody v Piešťanoch nultý ročník Charitatívneho Mikulášskeho behu. Pozvaní sú všetci. Dospelí aj deti.

Ocenili by sme obliecť sa v rámci možností ako Mikuláš resp. Santa Klaus. V nápadoch sa medze nekladú. Môžete si jednoducho dať červené trenky a bielu košeľu. Inšpiráciu môžete nájsť aj v second hande, kde dostanete “Santa veci” za babku. Mikulášsku čiapku dostane každý v rámci štartovného, nutné je však prihlásiť sa vopred cez uvedený link.

Deti budú štartovať zdarma, ako aj obyvatelia Azylového domu v Piešťanoch. Dospelí si za štart, Mikulášsku čiapku a občerstvenie v podobe Vianočného punču zaplatia desať eur. Je možné aj ľubovoľné štartovné nad túto sumu, ktoré sa daný pretekár rozhodne nechať charite. Výťažok z akcie pôjde na deti z azylovému domu, týrané a sociálne slabšie deti, ktoré zastrešuje Občianske združenie Myška, ktorí pomáhali napríklad aj telesne postihnutej Lee Jesenskej z Piešťan.

Trasa Mikulášskeho charitatívneho behu bude viesť cez mesto a cez mestský park a jej celková dĺžka bude päť kilometrov v podobe dvoch dva a pol kilometrových okruhov. Pre deti je prichystaný okruh z Námestia Slobody smerom na Winterovu ulicu od “Kolonády” v dĺžke 500 m. Deti budú môcť bežať aj s rodičmi.

Štart detí e plánovaný na 15 hodinu a dospelých o 15:15 z Námestia Slobody v Piešťanoch. Registrovať sa bude možné od 13 hod do  14:45 hod v škole Balneológie a Rehabilitácie. Pre tých, ktorí prídu autom je vhodné parkovisko v obchodnom dome Aupark alebo na Nálepkovej ulici približne dvesto metrov od konania akcie.

Link na registráciu: na www.beh.sk (Termínovka / Mikulášsky beh Piešťany, 9.12. alebo na fcb Charitatívny Mikulášsky Beh)

Odmenení budú najlepší traja pretekári v kategórii muži a ženy výrobkami, ktoré špeciálne pre štartujúcich vyrobia deti z Azylového domu. Občianske združenie Myška bude mať na Vianočných trhoch vlastný stánok, kde bude možné výrobky detí kúpiť a prispieť tak na dobrú vec. Ceny pretekárom venujú aj organizátori Snowca a Vianočné Trhy Piešťany. Vyhodnotené bude najkrajšie Mikulášske oblečenie.