„Bratislavská koruna“ – nový projekt Bratislava Marathon Team

bratislavska-koruna-title

Netradične v predvianočnom čase sa organizátori z Bratislava Marathon Team-u rozhodli predstaviť bežeckej verejnosti nový zážitkový projekt na zimné mesiace. Čo stálo za týmto rozhodnutím a nápadom, objasnil jeden z autorov myšlienky Jozef Pukalovič.

Netradične v predvianočnom čase sa organizátori z Bratislava Marathon Team-u rozhodli predstaviť bežeckej verejnosti nový zážitkový projekt na zimné mesiace. Čo stálo za týmto rozhodnutím a nápadom, objasnil jeden z autorov myšlienky Jozef Pukalovič.

„Tento rok je celý veľmi netradičný a bohužiaľ to vyzerá tak, že ani zimné mesiace ešte nejaké bežecké podujatia v klasickej podobe neprinesú. Preto sme sa aj my snažili vymyslieť projekt, ktorý by mal v sebe športový náboj a súťaživosť, ale súčasne by sme ho vedeli realizovať aj počas aktuálne platných obmedzení. Úspech ČSOB zimnej série – aj keď sa behá len virtuálne a počty neustále atakujú hranicu 1000 bežcov – nám dodal motiváciu vytiahnuť zo šuflíka jeden projekt, ktorý máme už dlhšiu dobu v hlave a je ušitý priamo pre bežcov z nášho mesta a okolia Bratislavy.“

„Bratislavská koruna“ je netradičná séria zážitkových behov, ktoré by mali bratislavským bežcom vyplniť zimnú sezónu a práve popri obľúbenej ČSOB zimnej sérii byť alternatívou na víkendové „long runy“.

Zloženie behov

Skladá sa zo 6 bežeckých okruhov: 2 sa bežia v centre mesta (bratislavské mosty a mestský okruh) a ďalšie 4 v Malých Karpatoch (okruh na Devínskej Kobyle, na Kačíne, Kamzíku a Pajštúne). Okruhy majú rôznu dĺžku, prevýšenie a aj náročnosť. Organizátori pripravili ku každej trati GPX mapku na stiahnutie, fotogalériu trate, jej detailný popis a aj súhrn zaujímavostí od krstných rodičov celej myšlienky: Romany Komarňanskej, Petry Pukalovičovej, Michala Kostku a Michala Uličného, ktorí sú súčasne ambasádormi celého projektu.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Bežci si môžu zabehnúť trate v ľubovoľnom poradí, podstatné je, aby nahrali výsledok do 31. 3.2021. Registrácia bola spustená začiatkom týždňa, štartovné je 30 eur na celý seriál a zahŕňa okrem spracovania výsledkov aj účastnícku čelenku od Abraka, balíček energie od @redbullsk a finisherskú medailu. Celkoví víťazi projektu vzídu po sčítaní časov na jednotlivých tratiach.

Nový komunitný bežecký projekt

Zaujímavosťou je, že organizátor sa rozhodol 5 eur z každého zaplateného štartovného použiť na nový komunitný bežecký projekt (úprava bežeckej trate, nové značenie tratí atď.), ktorý vzíde z hlasovania samotných účastníkov. Kto si netrúfa zabehnúť si jednotlivé trate sám, môže využiť niektorý zo spoločných behov, ktoré pripravia organizátori postupne v mesiacoch január až marec.

„Je to trochu iný projekt ako ostatné bežecké akcie, ktoré organizujeme, ale po tom ako sme viac ako 2 mesiace vyberali a behom testovali jednotlivé okruhy, som si istý, že všetci, ktorí sa zapoja, budú príjemne prekvapení. Odhalia miesta a zákutia Bratislavy a jej okolia, o ktorých možno ani netušili, no hlavne sa perfektne pripravia na jarnú sezónu. A právom sa budú môcť hrdiť našimi medailami pre kráľa a kráľovnú Bratislavy.“


Viac informácií o „Bratislavskej korune“ nájdete na www.bratislavamarathon.com, Instagrame, FB alebo na FB Evente „Bratislavská koruna“, kde sa bežci môžu aj vzájomne dohadovať, kedy si pôjdu spoločne odbehnúť niektorú zo šiestich tratí.