Bratislava opäť dejiskom behu do schodov – Towerrunning Tour

UFO VERTIC SPRIN 2019

Bratislava bude opäť dejiskom behu do schodov. Počet pretekárov je limitovaný.

Príležitostní, ale aj profesionálni športovci budú mať aj tento rok jedinečnú šancu zmerať si svoje sily v unikátnom behu do schodov.

Lietajúci tanier na konci augusta

V sobotu 31.8.2019 sa v hlavnom meste Slovenska uskutoční 7. ročník podujatia UFO vertical sprint, v rámci ktorého budú musieť súťažiaci vybehnuť po schodoch na bratislavský “lietajúci“ tanier UFO na Moste SNP. Súťažiacich čaká výzva v podobe 23 poschodí a presne 430 schodov. Prihlásiť sa môžu všetci nadšenci športu, ktorí chcú otestovať svoju kondičku alebo len vyskúšať inak uzavreté schody na UFO.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Súčasť Towerrunning Tour 2019

Okrem toho, že prihlásení bežci spravia veľa pre svoje zdravie, zúčastnia sa na pretekoch, ktoré majú vo svete dlhoročnú tradíciu. Bežci zdolávajú mrakodrapy, veže i vonkajšie schodiská už niekoľko desaťročí. V priebehu roka sa po celom svete uskutoční až 300 podobných pretekov, ktorých sa zúčastní približne 150 000 bežcov. Tento rok je UFO vertical sprint zaradený do Česko-Slovenského pohára v behu do schodov 2019. Viac informácii nájdete na našej stránke. Zároveň je UFO vertical sprint pretekom Towerrunning 120 a súčasťou Towerrunning Tour 2019 pod hlavičkou Towerrunning World Association. Najmä preto sa očakáva vysoká účasť pretekárov svetovej špičky v behu do schodov.

Vytvorme tradíciu

Jedným z cieľov UFO vertical sprintu je vytvoriť tradíciu tohto športu na Slovensku a zároveň dať šancu všetkým vyskúšať si túto netradičnú disciplínu. Počet pretekárov je limitovaný na 300 bežcov.
Časomiera sa spúšťa vybehnutím zo štartu (Pláž pod Ufom – cca 50 m od pylóna Mosta SNP) a zastavuje sa dosiahnutím cieľa na výhliadkovej terase, ktorá sa nachádza na 23. poschodí.
Len pre zaujímavosť Tomáš Čelko držiteľ traťového rekordu – dosiahol čas pod 1:45 minuty! Viac info TU  a  TU   Stairs Up!