Bežíme pre tých, ktorí nemôžu

Charitatívny beh Wings for Life World Run sa na Slovensku koná v máji už po tretíkrát. Tohto celosvetového podujatia sa môžeme zúčastniť až v 34 krajinách po celom svete. Sme radi, že nevynecháva ani Bratislavu. Minulý rok sa na štarte stretlo viac ako 2000 súťažiacich. Nechýbali medzi nimi vozíčkari, ktorým je beh určený, úspešní slovenskí športovci, osobnosti, bežci či rekreační atléti. Beh je vďaka svojej mechanike vhodný pre každého: zabehnete len toľko, koľko zvládnete. A najmä, preteká sa pre dobrú vec: bežíme pre tých, ktorí behať nemôžu.

Toto motto si zobrali k srdcu aj ambasádori behu. Naše osobnosti sa spojili pre unikátnu charitatívnu myšlienku do emotívneho videa. Krátka snímka predstavuje najmä spolupatričnosť. Každý ambasádor, či už je alebo nie je bežec, na štart príde s jasným cieľom: prejsť určitý počet kilometrov pre spoločnú misiu. Aby tí, ktorí dnes nemôžu, mohli opäť chodiť. Herec Filip Túma, moderátor Matej “Sajfa” Cifra, YouTuber Daniel “Gogo” Štrauch, motocyklový pretekár Ivan Jakeš, crossfit tréner Dominik Hopjak, reprezentant Slovenska v sledge hokeji Marián Ligda či kajakárka Jana Dukátová. Síce bez slov, ale svojou účasťou vo videu a na projekte vyzývajú všetkých, aby sa na beh prihlásili. Celý registračný poplatok totiž putuje nadácii Wings for Life, ktorá skúma poranenia miechy. Dáva tak nádej tisícom hendikepovaným.

Pozrite si emotívne video

Slovenská tvorba, slovenské osobnosti, domáca pôda

Vo videu pozorujeme slovenské tváre, ako aj lokálne miesta, na ktorých sa natáčalo. Celú video produkciu mal pod palcom mladý talentovaný režisér Boris Holečko, ktorý sa venuje audiovizuálnej tvorbe viac ako dva roky. Boris s jednotlivými ambasádormi natočil najprv krátku video vizitku, s každým ambasádorom na inom mieste. Tú potom každá z osobností prezentovala aj cez svoje sociálne siete. Nakoniec sa vizitky zoskupili do spoločného videa.

Každý ambasádor je niečim iný – výnimočný, a tomu sme chceli prispôsobiť aj rozmanitosť lokácií. Nakrúcalo sa na rôznych miestach ako napríklad vrch Kamzík, okolie Liptovskéko Mikuláša, ale aj lokality v centre Bratislavy – Petržalka, Lodenica či most SNP. Miesta majú reflektovať emóciu, ktorou video korešponduje a ich rozmanitosť symbolizuje rôznorodosť jednotlivých ambasádorov,” hovorí Boris.

Nielen video snímka, ale aj hudobná nahrávka pochádza z tvorby ďalšieho slovenského talentu. Je ním Jureš “Fallgrapp” Líška, multiinštrumentalista a frontman kapely Fallgrapp. Jureš zložil túto hudbu čisto pre účely videa. A teda podmaz, ktorý tu môžeme počuť, je originálom. Hudba vyjadruje nádej, gradáciu a veľkoleposť myšlienky ako aj spoločné odhodlanie ambasádorov.

Beh Wings for Life World Run sa tento rok v Bratislave uskutoční 8. mája o 13:00 (CET.) Na štarte sa stretnú nielen všetci ambasádori z videa, ale aj ďalšie osobnosti ako napríklad herec Róbert Jakab, bežec Gabriel Švajda či biker Filip Polc. Príďte bežať po ich boku a vyjadrite svoju spolupatričnosť tiež. Spravíme tak niečo dobré nielen pre svoje zdravie, ale aj pre tých, čo behať nemôžu.

Viac informácii o podujatí na: www.wingsforlifeworldrun.com/sk