Bežali ste už po boku najlepších slovenských bežcov? Telekom Night Run otvára viacero nových kategórií

TELEKON-NIGHT-RUN-2018_TITLE

Jubilejný, 10. ročník bratislavského nočného behu Telekom Night Run sa uskutoční už o necelý mesiac – 8. septembra 2018. Navyše, v tomto roku je beh zaradený aj do oficiálneho kalendára slovenských atletických majstrovstiev, a to konkrétne pre cestný beh na 10 kilometrov v kategóriách muži, ženy, juniori, juniorky a veteráni, veteránky. Všetci, ktorí si chcú užiť nádhernú vysvietenú nočnú Bratislavu, sa môžu registrovať on-line až do 4. septembra. Počet tých, ktorí sú už prihlásení, prekročil v polovici augusta 2 000! Celkový počet účastníkov je z organizačno – kapacitných dôvodov limitovaný na 5 000.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Desiaty ročník má aj svojich desiatich ambsádorov. Prečo až desiatich vysvetľuje riaditeľ podujatia Peter Pukalovič: „Desiate narodeniny nočného behu sú pre nás dôležitým medzníkom. Za desať rokov sme nazbierali množstvo zážitkov a mnohé z nich reprezentujú práve naši ambsádori. Danka Janečková vyhrala prvý ročník, ktorý bežal aj Matej „Sajfa“ Cifra spolu s ďalšími 825 bežcami. Svoje úplne prvé preteky absolvovala u nás na nočnom behu Marta Hancková, ktorá následne nevynechala žiaden ďalší ročník a je jedinou ženou, ktorá bežala všetky ročníky. Umelkyňa Gordana Turuk vo svojom voľnom čase veľmi rada beháva a už veľakrát si víťazi našich behov domov odniesli trofej práve z jej dielne. Bekim je veľkou motiváciou pre všetkých hendikepovaných bežcov, ktorých my vždy veľmi radi podporíme. Aj preto si 10. Telekom Night Run za každý jeden rok zaslúži jedného ambasádora.“

Odmeníme 16 statočných

Organizátori sa rozhodli oceniť aj svojich verných bežcov. Šestnásti účastníci, ktorí absolvovali všetkých doterajších 9. ročníkov Telekom Night Run, dostanú bezplatný štart, účastnícke tričko a od generálneho partnera Telekom  nové bežecké tenisky. „Desať  rokov nie je málo, podujatí je ozaj veľa, výber je dnes veľký a my sme veľmi radi, že ľudia sú našim akciám verní a pravidelne sa ich zúčastňujú. Predstavte si, že 10 rokov po sebe vám niekto dá dôveru a spraví si plán a program tak, že príde na vašu akciu, to je super a veľmi si to vážime. Tých, čo bežali doteraz osem ročníkov, je tridsaťosem a, ako poďakovanie za ich vernosť, majú od nás štartovné takisto grátis“, povedal Peter Pukalovič, ktorý len potvrdil splnenie záväzku organizátorov z minulého ročníka.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Zmerajte si sily aj s profesionálmi

Samotná trasa Telekom Night Run by mala ostať v porovnaní s minulým rokom nezmenená. Veľkou novinkou však je, že preteky získali štatút oficiálnych Majstrovstiev Slovenskej republiky v cestnom behu na 10 kilometrov, čo dodá športovej časti ešte väčšie grády. Okrem najlepších mužov a žien bude mať premiéru aj nová kategória veteránov. Ide o veľkú česť a prestíž, ktorá sa dopĺňa s okrúhlym jubileom desiateho bratislavského nočného behu. Na trati sa tak divákom predstavia tí najlepší slovenskí bežci, ktorí svojimi športovými výkonmi potešia nejedného fanúšika behu.

„Obľúbený nočný beh centrom Bratislavy láka v tomto roku nielen tmou, ale aj novinkami. Okrem nového sloganu „Až keď sa zotmie, vidno hviezdy“ a jedinečného loga k jubilejnému 10. ročníku, sme pre všetkých fanúšikov behu pripravili množstvo súťaží na sociálnych sieťach, kde výhrou sú exkluzívne bežecké magentové tenisky. Tí, ktorí si obľúbili prípravné tréningy z Magio pláže a z vybraných predajní Telekomu, súťažia okrem tenisiek aj o športové hodinky Samsung Gear Sport. No a tí, ktorí prídu povzbudiť svojich známych, sa môžu tešiť na open-air koncert Majka Spirita a laserové inštalácie popri trati, ktoré bežcom umocnia jedinečný zážitok z tohto behu. Samozrejmosťou aj v tomto ročníku je podpora našich nepočujúcich bežcov vrátane nepočujúcich detí, ktoré pobežia zadarmo a tiež tlmočenie do posunkového jazyka priamo na podujatí,“ prezradila z programu Petra Hrnčiarová, Sr. špecialista komunikácie Telekom.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

AMBASÁDORI 10. Telekom Night Run

  1. Bekim Aziri – raper, stand up komik, tvár spoločnosti Telekom, motivátor, ktorý svojím optimistickým pohľadom na svet inšpiruje nielen druhých ľudí na vozíku, ale aj všetkých ostatných.
  2. Matej „Sajfa“ Cifra – slovenský moderátor, youtuber, účastník úvodného ročníka v roku 2009.
  3. Jany Landl – karate šampión, niekoľkonásobný víťaz Svetového pohára a Majster Európy, Fitnes expert, zakladateľ pretekov Urban City Race, tréner modrého tímu zo šou Najväčší víťaz TV Markíza.
  4. Gordana Turuk – svetová sklárska výtvarníčka, tvoriaca sklenené obrazy, umelecké objekty, nábytok a doplnky zo skla. Jej diela vznikajú pod značkou Gordana Glass. Je autorkou cien pre víťazov podujatia.
  5. Marta Hancková – jediná bežkyňa, ktorá sa zúčastnila všetkých ročníkov Telekom Night Run.
  6. Dana Janečková – víťazka prvého bratislavského nočného behu v roku 2009.
  7. Ján Mečiar – slovenský rozhlasový a televízny moderátor, pravidelný účastník Telekom Night Run.
  8. Marek Fašiang – známy seriálový herec.
  9. Martin Šmahel – moderátor a fitness tréner.
  10. Miroslav Lažo – bývalý slovenský hokejový útočník, hráč HC Slovan Bratislava, poslanec Mestskej časti Petržalka.