Behy podporujúce bojovníkov proti koronakríze sa rozbehli

sherunsU

Prvý týždeň mesačnej akcie #VYBEHAJ S NAMI POMOC pre vojakov, hasičov a policajtov, ktorí pomáhajú bojovať proti koronakríze sa do tejto charitatívnej akcie zapojilo 502 ľudí.

Svoj čas zaregistrovalo viac ako 356 z nich a spolu odbehli takmer 2 500 kilometrov. To je viac ako šesť krát trasa medzi Bratislavou a Košicami, alebo obehnutie celého Slovenska a ešte k tomu deväťsto kilometrov. Účastníci sa aktívne zapojili aj do charitatívneho rozmeru akcie. Priemerné štartovné na jedného bežca je približne päť eur, teda o dve eurá viac ako je minimálne požadované štartovné (3,-€). Všetky potrebné informácie o charitatívnych behoch možno nájsť TU

„Sme radi, že ľudia sa rozhodli podporiť dobrú vec a aj touto formou vyjadrujú svoju solidaritu s vojakmi, policajtami alebo hasičmi, ktorí na kritických miestach pomáhajú zvládnuť súčasnú krízu,“ povedal Martin Kováč, predseda predstavenstva spoločnosti PORFIX – pórobetón, a.s. a predseda správnej rady Nadácie PORFIX, ktorá akciu organizuje. Vyzbierané peniaze zo štartovného sa použijú na zabezpečenie obedov zadarmo pre silové zložky na hraniciach, pri karanténnych centrách a odberných miestach.

„Okrem Slovákov sa zapojilo aj šesť Čechov, dvaja Nemci a jeden Portugalec, ktorý dokonca so svojim časom dva dni viedol virtuálnu tabuľku bežcov,“ hovorí Peter Pukalovič, riaditeľ spoločnosti BE COOL. Minulotýždňovú Sedmičku pre našich vojakov, absolvovalo aj niekoľko známych osobností. „Šport ako taký, nielen beh, ma veľmi napĺňa a rád som aj touto formou podporil dobrú vec. A ešte si aj dobijem baterky,“ zhrnul svoj výkon moderátor Rádia Anténa Rock Tomáš ”Tomaggio” Kadlec.

Napriek tomu, že v tomto prípade nejde úplne o to, kto bol prvý a kto druhý, bežci si môžu pozrieť výsledné poradie prvého behu na stránkach projektu. Už zajtra sa spomedzi účastníkov bude losovať desať výhercov, ktorí dostanú vecné ceny od IMK Organics.
„Od dnes zároveň začína druhý súťažný týždeň pomenovaný „Desiatka pre našich hasičov“. Do tohto behu je už aktuálne registrovaných viac ako 150 ľudí a postupne pribúdajú ďalší,“ doplnil P. Pukalovič

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

O projekte

Séria štyroch charitatívnych športových behov #VYBEHAJ S NAMI POMOC je rozdelená na celý máj. Každý z behov je symbolicky venovaný jednej časti silových zložiek a behy sú rozdielne aj svojou dĺžkou. Výťažok zo symbolického štartovného bude venovaný na zabezpečenie obedov zadarmo pre vojakov, policajtov a hasičov, ktorí pomáhajú zabezpečovať hranice, karanténne centrá a odberné miesta. Registrácia na behy prebieha elektronicky a jednotliví súťažiaci svoje behy monitorujú športovými hodinkami alebo mobilným telefónom a potom svoj čas a trasu nahrajú do systému zbierajúceho výsledky. Štartovné pre každý beh si účastníci môžu zvoliť od troch do desiatich eur podľa toho, koľko chcú prispieť na tento charitatívny projekt.

Termíny behov

I. diel Beháme pre vojakov – 4.5.-10.5. 2020 – 7 km (Sedmička pre našich vojakov)
II. diel Beháme pre hasičov – 11.5.-17.5. 2020 – 10 km (Desiatka pre našich hasičov)
III. diel Beháme pre policajtov – 18.5.-24.5.2020 – 12 km (Dvanástka pre našich policajtov)
IV. diel Beháme pre zdravotníkov – 25.5.-31.5. 2020 – 5 km (Päťka pre našich zdravotníkov)

Organizátori

S projektom obedov pre silové zložky zadarmo prišla Nadácia PORFIX Jej zakladateľom je spoločnosť PORFIX – pórobetón, a.s. Je to dlhoročný výrobca stavebného materiálu PORFIX na slovenskom a českom trhu. Nadácia PORFIX funguje na Slovensku už desať rokov. Jej cieľom je predovšetkým podpora aktivít zameraných na ochranu zdravia, ochranu práv detí a mládeže, rozvoj a ochranu duchovných a kultúrnych hodnôt, ako aj ochranu a tvorbu zdravého životného prostredia. V minulosti podporovala detské tábory a športové podujatia ako napríklad Beh na Rokoš alebo Beh zvrchovanosti. Bližšie informácie.

Organizáciu charitatívnych behov zastrešuje agentúra BE COOL

Športovo–cateringová agentúra pôsobí na trhu od roku 1998. Cateringové služby poskytuje viacerým nadnárodným firmám, od roku 2018 zabezpečuje catering aj pre prezidentov Slovenskej republiky a viaceré veľvyslanectvá na Slovensku. Je organizátorom najvýznamnejších bežeckých podujatí na Slovensku, napríklad ČSOB Bratislava Marathon, dm ženský beh, Telekom Night Run alebo série športových aktivít Športuj Slovensko, organizovaných v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom.