Behanie pomáha

usmev-titulka

„Behanie pomáha“, je nový projekt športovej agentúry BE COOL, s.r.o. (Bratislava marathon team), ktorý pomôže organizácii Úsmev ako dar.

Od momentu, kedy do našich životov prišla celosvetová pandémia už prešiel skoro rok. Naše fungovanie a návyky zmenila od základov a segment športových eventov patrí medzi najviac ovplyvnené oblasti. Obmedzenia zapríčinili zrušenie mnohých športových akcií, ale čo je horšie, výrazne sa dotkli aj životov rodín v núdzi. Číslo rodín v núdzi sa na Slovensku za posledný rok zvýšilo z 8000 na 17 000.

Presne pred rokom sa taktiež pripravoval najväčší bežecký event na Slovensku – jarný ČSOB Bratislava marathon, ktorý bol druhý marcový týždeň zrušený vtedajšou ministerkou školstva, vedy, výskumu a športu, po čom nasledovala lavína ďalších reštrikcií, s ktorými žijeme do dnes. Preto padlo rozhodnutie po roku si pripomenúť túto situáciu a neustále sa meniace podmienky, ktoré organizátorom podujatí už spôsobujú naozaj veľké komplikácie a využiť jarný víkend 13.-14. marca na pomoc tým, ktorých sa táto kríza dotkla existenčne. Hovoríme o matkách samoživiteľkách, ktorým hrozí, že kvôli pandémii prídu o deti.

V spolupráci s END, s.r.o. sa Bratislava Marathon team rozhodol pripraviť víkendové charitatívne podujatie so symbolickým názvom – Behanie pomáha – kde si symbolicky odbehneme 5km a dobrovoľným štartovným od 5 eur až do 50 eur prispejeme na pomoc organizácii Úsmev ako dar, ktorá vyzbierané finančné prostriedky v plnej výške (po odrátaní bankových poplatkov) použije pre podporu matiek samoživiteliek, ktoré sú v existenčnej kríze.

Ďakujeme vám všetkým, ktorí sa zapojíte, pomôžete a podporíte. Pretože podľa nás „Behanie pomáha“ a akú šírku a hĺbku tomu spojeniu dáme, je už na každom z nás. Dobro má cenu zlata, preto bude výhrou každého účastníka, ktorý sa zapojí. V našich očiach bude víťazom každý.

Ak chceš pomôcť, zapoj sa, natoč sa ako bežíš, označ nás na sociálnych sieťach pod hashtagom #usmevakodar. Pomôžeš tak nie len tvojmu zdraviu, ale aj tým, ktorí to najviac potrebujú.


Registrácia