Beháme už sedem rokov

Night Run Košice 2018

Košice NIGHT RUN 2018 sa blíži. Stovky bežcov spojí trať v historickom centre Košíc už 7. septembra.

Športoví nadšenci, rekreační bežci i fanúšikovia, to všetko patrí ku Košickému Nočnému Behu, ktorého súčasťou ešte stále môžete byť aj vy. Beh s jedinečnou atmosférou vdýchne do centra metropoly východu opäť športového ducha ale aj atraktívny program pre návštevníkov.

Na trati (10 km) vedúcej historickým centrom si na svoje prídu všetci, dokonca aj najmenší. Ideálny štart nového školského roka sa chystá aj pre deti a žiakov základných škôl, deti odbehnú jeden okruh (5 km).

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Medaila v tvare sedmičky, program aj pre nebežcov

Košice Night Run je už medzi bežcami pojem. Je to beh, korý si mnohí užívajú už roky, čo im pripomínajú aj originálne medaily z behu. Siedmy ročník im poličku obohatí o jedinečný kúsok, a to medailu v tvare sedmičky. Získa ju prvých 2000 zaregistrovaných bežcov. Rovnako tak aj tričká v dvoch farebných mutáciách, ideálných na behanie, podobne v novom dizajne.

Súčasťou Košického Nočného Behu sú tradične aj hudobné pódiá osadené popri trati či súťaže na hlavnom pódiu. Poprední dídžeji, lokálne kapely a elektrizujúca atmosféra behu v žiari svetiel, to všetko prinesie aj siedmy ročník.

Pripomeňme si minulý ročník

Najrýchlejší spomedzi mužov bol minulý rok favorizovaný Jozef URBAN s časom 00:31:34. Ako druhý skončil Jaroslav SZABO (00:32:14). Tretiu priečku obsadil Michal LAMI (00:33:40). Spomedzi žien bola najrýchlejšia Katarína LAMIOVÁ s časom 00:38:26. Na druhom mieste skončila Lívia KRAJŇÁKOVÁ (00:43:32), ako tretia sa umiestnila Miriam REISTETTEROVA (00:44:07).

Najrýchlejší tím bol URBAN RUNNING TEAM (Jozef Urban, Radovan Tomeček, Martin Kušnirik, Zuzana Furbergerova), desať kilometrov zabehli za 00:32:51. Medzi školami dominovala ZŠ Drábova.


Ak sa chcete pridať k bežcom, rozhodnúť by ste sa mali čím skôr. Počet bežcov je aj v siedmom ročníku limitovaný. Registrujte sa.