Beh okolo Slovnaftu 2017 ponúkne aj prémiové ocenenie

V poradí 57. ročník jedného z najstarších bežeckých podujatí na Slovensku sa uskutoční 18. mája 2017 v športovom areáli bratislavského Vlčieho hrdla.

Novinkou tohto ročníka bude prémiové ocenenie so zatavenou kvapkou ropy. To čaká na bežcov v kategóriách dospelých, ktorí najrýchlejšie odbehnú prvý 1500 metrový okruh. V troch hlavných disciplínach Behu okolo Slovnaftu určených pre verejnosť, žiakov SOŠ Chemickej a zamestnancov Slovnaftu je pripravených 19 kategórií, rozdelených podľa pohlavia a veku účastníkov. Účastníci sa môžu registrovať prostredníctvom online formulára na stránke www.behokoloslovnaftu.sk najneskôr do 11. mája 2017.

Štartovné na behu sa neplatí. Podujatie začne o 16:00 behom pre žiakov SOŠ Chemickej a pokračuje firemným behom pre zamestnancov Slovnaftu. Behy pre verejnosť odštartujú krátko po 17:00.

Uplynulého ročníka Behu okolo Slovnaftu sa zúčastnilo 188 bežcov. Víťazom hlavnej kategórie mužov bol Alexander Jablokov z klubu AK Slávia UK Bratislava, ktorý odbehol 9000 m v čase 30 minút a 15 sekúnd. Rekordérom v počte štartov sa stal Gustáv Erdelský, ktorý si za svoj 48. odbehnutý ročník prebral čestné uznanie.

Beh okolo Slovnaftu organizuje Združenie klubov Apollo v spolupráci so spoločnosťou Slovnaft. Združenie je neziskovou organizáciou, ktorá podporuje mimopracovné aktivity pre zamestnancov SLOVNAFT, a.s., a ich rodinných príslušníkov.