Beh Gáňom spúšťa online registráciu

V sobotu 21. mája sa v obci Gáň v okrese Galanta uskutoční štvrtý ročník Behu Gáňom.

Prvý raz od vzniku podujatia majú bežci možnosť zaregistrovať sa vopred cez online formulár (http://www.solarun.sk/beh-ganom-prihlaska.php). Novinkou bude aj elektronické meranie časov, takže výsledky behu budú k dispozícii krátko po skončení pretekov.

Beh Gáňom vznikol ako súčasť osláv 900 rokov od prvej písomnej zmienky o obci v Zoborskej listine. Od prvého ročníka rastie počet účastníkov, a to tak medzi dospelými, ako aj v detských kategóriách. Organizátorov teší aj početná účasť domácich bežcov.

Celková dĺžka hlavných pretekov je 8,88 kilometra. Bežia sa štyri okruhy v uliciach obce. Pre bežcov-začiatočníkov a rodiny s deťmi je určený Beh zdravia na 2,22 kilometra. Spolu s nimi budú bežať aj dorastenky a dorastenci.

Vzhľadom na výrazný nárast počtu detí v predchádzajúcom ročníku sa organizátori rozhodli, že namiesto dvoch žiackych behov sa uskutočnia štyri, takže každá veková kategória bude mať vlastný beh.

Žiacke súťaže sa začínajú o 9:00. Po nich nasleduje o 10:00 Beh zdravia a súťaž dorastencov. Pred hlavným behom sa o 10:20 predstavia v behu na 100 metrov deti predškolského veku. Štart hlavného behu je naplánovaný na 10:45.

Účastníkov, ktorí pricestujú autami, upozorňujeme, že časť cestných komunikácií v obci bude uzavretá. Pri prejazde na parkovisko pri futbalovom ihrisku rešpektujte, prosím, pokyny polície a usporiadateľov.

Prezentácia pretekárov sa končí 15 minút pred štartom danej kategórie.

Premiérovými víťazmi v roku 2013 boli René Malý a Zuzana Pribulová. O rok neskôr od nich prevzali štafetu Ľuboš Ferenc a Jana Styková. Vlani triumfovali Michal Puškár a Dana Janečková. Traťové rekordy držia Michal Puškár (30:59) a Jana Styková (34:06).