Banskobystrická latka – Ďalšie zámorské esá: Thomas a Spencerová

K olympijskému medailistovi Erikovi Kynardovi z USA pribudli do zoznamu hviezd najkvalitnejšieho halového atletického podujatia na Slovensku ešte pred Vianocami ďalšie dve mená.

Bahamčan Donald Thomas prežíval v roku 2016 druhú mladosť. V júli v Maďarsku si po 9 rokoch zlepšil osobný rekord na 237 cm. V 32-rokoch sa majster sveta 2007 dostal aj do finále na OH (7. Miesto) a Halové MS (10. Miesto). Navyše, na BBL má kvalitné spomienky, keď si v roku 2016 na Štiavničkách vyrovnal halový osobný rekord 233 cm. A to hneď v prvom štarte roka  2016. Rovnaký plán má aj na rok 2017, podľa správ z jeho tréningového tábora príprava pod vedením kubánskeho trénera beží výborným tempom. Pre Thomasa to bude už štvrtý štart na BBL, najvyššie bol práve v roku 2016, keď skončil na treťom mieste.

Ženská súťaž má ako prvé kvalitné meno Levern Spencerovú, rekordérku ostrova Sv. Lucia v Karibskom mori. Tiež 32-ročná skokanka mala v roku 2016 svoju najlepšiu sezónu kariéry a smeruje k cieľu atakovať dva metre. Na halových MS skončila piata a na OH na šiestom mieste, jej najlepšie umiestnenia na vrcholných podujatiach. V hale si v tomto roku vyrovnala osobný a národný rekord 195 a v lete skočila 196, keď bola druhá na DL v Paríži. Na Štiavničkách bude po tretí raz, najvyššie skončila vlani štvrtá a tak myslí tentoraz na stupeň víťazov.

Ďalšou pozitívnou informáciou z príprav je, že RTVS po druhýkrát v histórii pretekov odvysiela z podujatia na dvojke priamy prenos.
Banskobystrická latka bude stredu 8.februára 2017 prvým podujatím 2. ročníka Medzinárodnej výškarskej tour. O celkových víťazoch a držiteľoch prémie 5000 USD sa rozhodne na druhom podujatí, Beskydskej laťke v Třinci v  sobotu 11. februára.

www.bblatka.sk
Alfons Juck, predseda organizačnej rady
Ľubomír Roško, riaditeľ pretekov
Foto: www.iaaf.org