AXA Run & Fun“ odštartuje už túto sobotu

V sobotu 15. júna bude nábrežie Dunaja patriť tímovému športovému duchu. Už po siedmykrát sa tu budú konať jedinečné štafetové preteky trojčlenných družstiev AXA Run&Fun.

Viac prezradil športový riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič: „S podujatím sa do Bratislavy vraciame po ročnej prestávke, s novým generálnym partnerom a určite s cieľom dať podujatiu opäť ten správny „drive“. Tešíme sa z nového silného sponzora a sme radi, že v spoločnosti AXA sme našli partnera, ktorému nie je ľahostajný zdravý životný štýl nielen jeho zamestnancov, ale aj všetkých klientov a v konečnom dôsledku aj všetkých ostatných, ktorí sa behu zúčastnia. To, že nás podporili, je toho najlepším dôkazom.“

Poskladať si svoju štafetu a zapojiť sa má možnosť naozaj každý, pokročilí bežci aj začiatočníci. V sobotu o 9:00 hod odštartujú z Námestia M.R. Štefánika v Eurovea na 3 x 4 km trať najskôr spoločne ženy v „Ladies štafete“ a zmiešané „hobby“ štafety. Tesne predpoludním vybehnú na svoje štafetové úseky aj detské štafety. Jozef Pukalovič: „Detské behy sú pre nás „must have“, nakoľko jedným z našich firemných cieľov je športová edukácia detí. Šport a pohyb sa dosť vytratil z detského trávenia voľného času, čo sa prejavuje najmä v stúpajúcom počte obéznych detí. V tomto prípade ide takisto o tímovosť, ukázať im, že spoločná práca prináša spoločnú radosť z víťazstva a prehlbuje priateľstvá.“ Deti budú súťažiť podľa veku buď na trati 3 x 250 metrov o 11.00 hod, alebo na vzdialenosti 3 x 600 metrov o 11:30 hod.

Unikátne medaily

Popoludnie bude o 16:00 hod. patriť Kráľovskej štafete na 3 x 9 km, pričom vecnými cenami budú ocenené najrýchlejšie 3 štafety, ale bonusovo aj najrýchlejšia výlučne ženská štafeta a zmiešaná štafeta (s aspoň jednou ženou v družstve). Veľkou motiváciou sú medaily, ktoré sú naozaj unikátne. Prihlásenie online je možné do štvrtka 13. 6. na http://bit.ly/AXARUN_FUN Následne osobne v registračnom stane na Námestí M. R. Štefánika v Eurovea od piatka 14. 6. od 12:00 hod. do 18.00 hod., resp. v sobotu tesne najneskôr jednu hodinu pred štartom.

V sobotu v Bratislave očakávame teplé letné počasie, preto organizátori upozorňujú bežcov, aby nepodcenili pitný režim, pred štartom sa vyhýbali priamemu slnku a vítanou pomôckou je aj šiltovka na hlavu. Ako odmenu si všetci určite užijú jedinečnú a unikátnu tímovú atmosféru, žičlivé športové prostredie, ktoré vždy akciu sprevádza, bohaté občerstvenie v cieli a množstvo fanúšikov na trati hlavne v okolí Eurovea. „Príjemným prekvapením bude určite čelenka pre každého bežca z tímu, ktorú venoval generálny partner podujatia AXA. A my sa už tešíme ako všetky družstvá v sobotu naplnia hlavné motto pretekov: „one team – one dream – one spirit“, doplnil Jozef Pukalovič.

Štafeta AXA RUN & FUN – skvelá tímová disciplína

„Prostredníctvom outdoorových športových aktivít by sme verejnosti radi zdôraznili význam prevencie a dôležitosť zdravého životného štýlu. Zároveň chceme ľudí namotivovať k športovým aktivitám a výkonom. Štafeta AXA RUN & FUN je skvelá tímová disciplína a preto verím, že sa do nej zapojí čo najviac ľudí. Teším sa na bohatú účasť bežeckých nadšencov,“ doplnil Peter Socha, zástupca generálneho riaditeľa skupiny AXA Slovensko a Česká republika.

Skupina AXA Slovensko a Česká republika už od jesene minulého roka intenzívne komunikuje otázku prevencie a zdravého životného štýlu. Okrem komunikačného mixu, zdôrazňuje tento odkaz aj v konkrétnych aktivitách, ktoré podporujú pohyb a aktívny prístup k životu. Na jar tohto roka predstavila AXA špeciálnu mobilnú aplikáciu zameranú na zdravie – Health Keeper, ktorá je šikovným osobným trénerom a motivátorom pre všetkých, ktorí chcú zmeniť svoju každodennú rutinu.

„Osveta zdravého životného štýlu a predchádzanie chorobám je zmyslom novej preventívnej a edukatívnej platformy AXA Health Keeper. Jej cieľom je motivovať širokú verejnosť k tomu, aby začala ešte viac premýšľať o svojom zdraví. Kombinuje užitočné funkcie, ktoré používateľa spoločne podporujú na ceste za zdravším životným štýlom. Okrem možnosti pripojenia smart hodiniek a fit náramkov rôznych značiek pre meranie športových výkonov ponúka aj zdravotné testy, osobné výzvy alebo tipy, ako sa naštartovať na zdravší život. To všetko na jednom mieste, na www.axahealthkeeper.sk,“ uzatvára Frederic Boulanger, Chief Marketing & Digital Officer skupiny AXA Slovensko a Česká republika.