Aké slnečné okuliare sa vám hodia? Zistite to s nami

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare sú v lete nevyhnutnosťou. Nielen, že plnia estetickú funkciu, no slúžia aj ako ochrana pred škodlivým UV žiarením. Viete, ako si ich správne vybrať?

Slnečné okuliare možno vnímať ako také 2 v 1. Sú módnym doplnkom, ktorý dotvára celý outfit. Avšak ich primárnou úlohou je ochrana očí pred nebezpečnými slnečnými lúčmi. Poradíme vám, čo by ste si mali všímať pri ich výbere. Chcete kvalitné slnečné okuliare? Nakupujte v overených a špecializovaných e-shopoch. Využite zľavový kód Eyerim a zaplatíte menej.

Slnečné okuliare darček

3 dôležité parametre

Je jedno či hľadáte dámske, pánske alebo detské slnečné okuliare. Všetky musia spĺňať určité parametre, aby boli vyhovujúce a ich ochrana účinná.

UV filter

To, aká vysoká je ochrana očí a očného okolia pred slnečným žiarením, sa udáva v hodnote UV filtra. Čím je jeho hodnota vyššia, tým vyššia je ochrana pred UV-A a UV-B žiarením. Minimálnou odporúčanou hodnotou je 400 nanometrov.
Všímajte si aj to, či majú okuliare tzv. EEC štandard. Je to certifikát, že sú okuliare schopné pohlcovať UV-A aj UV-B žiarenia.

Polarizačný filter

Úlohou polarizačného filtra je blokovať odlesky. V praxi to znamená, že vás slnečné lúče neoslnia za žiadnych okolností. Ocenia ho najmä vodiči, pretože s polarizačným filtrom nebude problém ani mokrá vozovka.

Druhy slnečných okuliarov

Farba skiel

Mohlo by sa zdať, že v prípade farby skiel ide len o osobné preferencie. Nie je to však tak. Niektoré môžu skresľovať videnie, iné zase znižovať intenzitu svetla. Najobľúbenejšími sú hnedé sklá. Tie totiž zachovávajú vnímanie farieb a kontrast za všetkých svetelných podmienok. Využite širokú ponuku slnečných okuliarov a nájdite si tie ideálne pre vás. Pri nákupe si uplatnite Mall zľavový kupón a chráňte svoje oči nielen počas slnečných dní.

Slnečné okuliare | Ruky

Slnečné okuliare podľa typu tváre

Po slnečných okuliaroch siahame hlavne podľa ich vzhľadu. Omnoho dôležitejšie však je, aby korešpondovali s typom vašej tváre. Od tohto kritériá záleží, ako dobre vám budú okuliare na tvári sedieť.

Trojuholníková tvár

Pre srdcovitú tvár sú charakteristické výraznejšie lícne kosti, široké čelo a užšia oblasť brady. Najvhodnejšie sú slnečné okuliare nazývané ako pilotky. Pánom sa budú hodiť hranaté okuliare.

Oválna tvár

Ak máte širšie čelo v porovnaní s bradou, máte univerzálnu tvár, ku ktorej sa hodia akékoľvek okuliare. Okrem klasických skúste siahnuť aj po atypických tvaroch, ako sú oválne alebo populárne cat eye. Určite s nimi budete vyzerať výborne.

Okrúhla tvár

K tvári, ktorá má dĺžku aj šírku približne rovnakú, sa hodia najmä hranaté slnečné okuliare. Nebojte sa siahnuť aj po výraznejších rámoch.

Hranatá tvár

Máte širšie čelo a ostrejšie črty tváre? Zvoľte oválne okuliare, ktoré zjemnia ostré hrany. Zaoblené slnečné okuliare s užším rámom na vás budú vyzerať perfektne.

Slnečné okuliare | Portrét

Na výbere slnečných okuliarov si dajte záležať. Vynosíte ich totiž nielen počas bežných letných dní či dovolenky, ale aj pri športe alebo vysokohorskej dovolenke. Budú vaším častým a užitočným doplnkom.


Sponzorovaný článok | Ilustračné foto: pexels.com