7. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu sa pobeží v sobotu 14. mája

Mestský okruh v Žiari nad Hronom sa 14. mája 2016 stane svedkom v poradí 7. ročníka Žiarskeho mestského polmaratónu. Bežecké podujatie pritiahlo v minulých rokoch na túto zaujímavú trať pravidelne narastajúce množstvo bežcov a bežkýň.

Mestský polmaratón v Žiari nad Hronom má svoju tradičnú certifikovanú trať, okruh v meste je divácky atraktívny, bežcom dodáva neustály kontakt s divákom a srdečné povzbudzovanie chuť a energiu do ďalších kilometrov.

Atraktívne sú tiež jeho doplnkové trate a sprievodné aktivity. Pre tých, ktorí si netrúfnu odbehnúť celú trať je vhodnou voľbou štafetový beh.

Organizátorom podujatia je mesto Žiar nad Hronom a v spolupráci s Atletickým klubom MŠK, Základnou školou na Ulici M. R. Štefánika, Základnou školou na P. Jilemnického spolu s Centrom voľného času mysleli aj na deti a mládež. Pre deti všetkých vekových kategórii budú pripravené behy rôznych vzdialeností, ale aj iné zaujímavé športové disciplíny.

Už neoddeliteľnou súčasťou žiarskeho polmaratónu je aj inline pretek, ktorý je zaradený do Slovenského pohára/1. kolo SIP 2016/.

Termín uzávierky prihlášok a výška štartovného (aj s realizovaním platby na účet organizátora) do 11. mája 2016 na 7. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu (aj štafetový beh) je 9 eur . Pretekári prihlásení do 4. mája 2016 dostanú od organizátora upomienkový predmet. Registrácia je platná až po zaplatení štartovného poplatku. Štartovné obsahuje aj občerstvenie po skončení preteku. Registrovať sa možno prostredníctvom online formulára alebo osobne v deň pretekov (štartovné sa platí na mieste v hotovosti). Neskôr prihlásení pretekári zaplatia štartovné v plnej výške 12 eur za 1 pretekára. Časový limit pretekára je 2:20 h.

Žiarsky mestský polmaratón sa v tomto roku zaradil aj do série Bin run 2016 a je zároveň 1. kolom roku 2016. Na Žiarskom polmaratóne bude aj vyhodnotenie BIN RUN  Spa serie za rok 2015, Ktoré bude zverejnené v najbližších dňoch.

Tešíme sa na vás na športovom a bežeckom dni, ktorý sa koná pod záštitou primátora mesta Petra Antala.

Dovidenia v Žiari nad Hronom.

Informácie: http://www.polmaraton.ziar.sk/

Ján Žiak
riaditeľ pretekov

Foto: Žiar nad Hronom vo fotografiách

Komentáre 1