49. ročník Behu Oslobodenia mesta Strážske

Dňa 18.novembra 2018 sa v Strážskom uskutoční už 49.ročník Behu Oslobodenia mesta Strážske , ktorý sa radí medzi najstaršie bežecké podujatia na Slovensku uskutočnené bez prerušenia od jeho vzniku.

Tajomník behu , dlhoročný reprezentant Slovenska v maratóne Vladislav Lipovský nám prezradil , že každoročne sa na behu predstaví cez 300 štartujúcich vo všetkých vekových kategoriach , to znamená od kategórie detí predškolského veku , žiackych , dorasteneckých kategórií , kategóriu žien a mužov nielen zo Slovenska , ale aj Poľska , Maďarska a Ukrajiny.

Význam Behu Oslobodenia podčiarkuje aj fakt , že tu víťazili zvučné bežecké mená , ako Robert Štefko , Henryk Zsost , Peter Hritz , Vladislav Lipovský , Peter Pípa , v minulosti František Vyšnický, Milan Seman , Milan Behúň či medzi ženami Katarína Berešová , Izabela Zátorská.

 Beh je zaradený do Oblastnej bežeckej ligy okresov Michalovce a Sobrance a Slovenskej bežeckej ligy pre rok 2018

       Organizátori behu , ktorým sú Mesto Strážske , Mestský bežecký klub MBO Strážske , Základná škola v Strážskom a CVČ v Strážskom sa rozhodli aj pre sprievodné akcie , chýbať nebude tombola v detských  kategóriach. Pre pretekárov sú pripravené rôzne benefity, pre najrýchlejších vecné a finančné odmeny , po behu spoločná večera. Prvenstvo obhajuje stále sa zlepšujúci domáci pretekár MBO Strážske Patrik Vyšňovský a Zuzana Iľovová z MARAS teamu. Na štarte nebudú chýbať všetci bežci domáceho bežeckého klubu MBO Strážske.

        Organizátori behu srdečne pozývajú širokú bežeckú verejnosť a sympatizantov športu na tento novembrový beh , ktorý sa v Strážskom koná už od roku 1970 , kedy sa uskutočnil 1.ročník a tradíciu organizátori zachovali každý rok.

Vladislav Lipovský , MBO Strážske

Foto: Ladislav Maras