48.ročník Behu Oslobodenia mesta Strážske

Dňa 12.novembra 2017 sa v Strážskom uskutoční už 48.ročník Behu Oslobodenia mesta Strážske , ktorý sa radí medzi najstaršie bežecké podujatia na Slovensku uskutočnené bez prerušenia od jeho vzniku.

Tajomník preteku, dlhoročný reprezentant Slovenska v maratóne Vladislav Lipovský nám prezradil , že každoročne sa na preteku predstaví okolo 300 štartujúcich vo všetkých vekových kategóriach , to znamená od kategórie detí predškolského veku , žiackych a dorasteneckých kategórií na tratiach od 100m do 3000m , kategóriu žien a mužov na trati dlhej 6400m nielen zo Slovenska , ale aj Poľska , Maďarska či Ukrajiny. Pretek je zaradený do Oblastnej bežeckej ligy okresov Michalovce a Sobrance a do Východoslovenskej mládežníckej bežeckej ligy pre rok 2017.
       Organizátori preteku , ktorým sú Mesto Strážske , Mestský bežecký klub MBO Strážske , Základná škola v Strážskom a CVČ v Strážskom sa rozhodli aj pre sprievodné akcie , chýbať nebude tombola – s hlavnou cenou horským bicyklom pre štartujúcich v detských kategóriach. Pre pretekárov sú pripravené rôzne benefity, pre najrýchlejších vecné a finančné odmeny , po preteku spoločná večera. Prvenstvo obhajujú slovenský reprezentant Radovan Tomeček z Obalservisu Košice a Erika Ondrijová z MTC Vyšná Šebastová.Na štarte nebudú chýbať všetci bežci domáceho bežeckého klubu MBO Strážske.
        Organizátori preteku srdečne pozývajú širokú bežeckú verejnosť a sympatizantov športu na tento novembrový pretek , ktorý sa v Strážskom koná už od roku 1970 , kedy sa uskutočnil 1.ročník a tradíciu organizátori zachovali každý rok.

Vladislav Lipovský , predseda MBO Strážske