41. EDP Rock´n´Roll Madrid marathon 13/28

Rock´n´Roll Madrid marathon

Nebola to národná hrdosť Španielov, ani španielske Flamenco, čo mi poskytlo inšpiráciu na prvé riadky tohto článku. Tou sa stala diskusia s krásnou ženou s havraniou hrivou a prenikavými hnedými očami.

Jej osobný temperament sa dá porovnať s národným tancom Španielov. Prenikavý, intenzívny zapájajúci obe vaše hemisféry dianím na parkete. Tak, ako to býva zvykom, múza chodí neohlásene a v čase, ktorý vyhovuje jej.

V živote neexistujú skratky, a keď naberiete odvahu žiť ho na plné obrátky, budete mať šťastný a úspešný život. Energiu nielen budete mať, ale budete ju rozdávať. Život človeka je krátky na to, aby sme ho prežívali nešťastný a nenaplnený.

Môj 13. pretek v Španielskom Madride začal aj takto špecificky.

Hlavné mesto Španielska nie je turisticky atraktívnou destináciou, ak nie ste práve fanúšikom jedného z futbalových klubov. Je to mesto, kde sa nikomu nechce s vami rozprávať inak ako po španielsky. Vznikali tak, mnohé vtipné momenty, hlavne pri ukojení mojej závislosti — pití kávy. Neobjavený Madrid turistami, ponúkal možnosť sledovať priamo domácich pri trávení voľného času v parkoch na pikniku, prechádzkami, behaním, niektorí (aj starší) sa učili korčuľovať, či skatovať. Mnohí Madridčania trávili voľný čas v parkoch a prirodzene pri vode, bolo slnečné teplé aprílové víkendové počasie.

Rock´n´Rollový maratón

Madridský maratón sa môže popýšiť kvalitnou hudbou, ktorá napumpovala všetkých bežcov už od samého začiatku. Napovedá tomu aj samotný názov preteku. 13 stanovíšť kapiel, lemovalo maratónsku trať. Prvých 17 km malo klesajúci profil a tempo udávali polmaratonisti, vďaka tejto výhode sa mi podarilo držať nádej na dobehnutie maratónu pod 3 hodiny. Po oddelení polmaratónskych bežcov sa trať sťažila, nabrala výrazný členitý ráz, striedali sa prevýšenia s prudkými zbehmi. Na druhý deň ráno mi to pripomenula svalovica na stehnách.

Moje hodiny mi ukazujú ako si to bežím o dve stotiny sekúnd rýchlejšie na km ako pri mojom osobáku pod 3 hodiny, ale ani toto rýchlejšie tempo mi nestačilo. Maratón sa mi podarilo predĺžiť o kilák a v cieli som mal nameraných 43,3 km. Výsledný čas maratónu bol teda 3:04:38. Škoda, mohol som opäť atakovať čas pod 3 hodinami. Už začiatkom júna budem bežať maratón v Štokholme.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Slider_Widget“][/siteorigin_widget]

Ján Raclavský