24 hodín Le Slávia: Primátor sa pokúsi pokoriť 100 kilometrovú hranicu

Trnava, 7. jún 2016 – 24 hodinovka spája priaznivcov cezpoľného behu, behu na asfalte, ultra maratóncov ale napríklad aj priaznivcov crossfitu.

17. júna sa na štart bežeckého podujatia 24 hodín Le Slávia postaví šesť rôznorodých štafetových tímov, z toho jeden čisto ženský. Výzvu prijalo aj päť jednotlivcov, vrátane ultramaratónca Miroslava Paučeka, ktorý reprezentoval slovenskú ultra trailovú komunitu v americkom Utahu na 100 míľovom behu Zion 100 a Petra Bročku, primátora mesta Trnava. Na 24 hodín Le Slávia si však môže prísť zabehať ktokoľvek, každý meter sa ráta, každým krokom môžu ľudia pomôcť občianskemu združeniu Zvonček.

„Možnosť zabehať si a pomôcť dávame aj bežcom, ktorí chcú otestovať koľko kôl na asfaltovom okruhu na Slávii zabehnú alebo ľuďom, ktorí si chcú beh vyskúšať,“ vysvetľuje Juraj Šintál, predseda občianskeho združenia Bernohy. Preto budú počas pretekov k dispozícii aj voľné čipy, ktoré si môže požičať ktokoľvek. Štartovné je v tomto prípade dobrovoľné, celý výťažok poputuje na podporu občianskeho združenia Zvonček pri Spojenej škole na Čajkovského ulici.

Okrem toho čaká na bežcov a divákov športový sprievodný program, ruku k dielu pridala aj nezisková organizácia Bronco, ktorá sa postará o občerstvenie. „Sme obyvateľmi mesta, v ktorom sa čoraz viac rozvíja komunitný život. Radi by sme túto pozitívnu tendenciu podporili. K organizácii sme prizvali aj kamarátov, ktorí sa v Trnave podieľajú najmä na rozvoji kultúrneho života,“ pokračuje J. Šintál. Členovia no Bronco, organizátori obľúbeného Trnavského rínku, sa na 24 hodín Le Slávia postarajú o vegánske občerstvenie, ktoré bude k dispozícii za dobrovoľný príspevok. Aj ľudia, ktorí nebehajú tak môžu prispieť na dobrú vec, keďže výťažok z predaného jedla poputuje opäť oz Zvonček.

Bežci aj verejnosť sa budú môcť tiež zrelaxovať pri joge. Pripravená je hodina vinyasa jogy pod holým nebom s Mel a relaxačná joga s Renkou. Ako správne cvičiť vlastnou silou zasa predvedú ľudia z Different athletics Trnava, ktorí sa venujú Crossfitu a Insanity. Chýbať nebude ani detský kútik, v ktorom si ratolesti budú môcť niečo nakresliť a omaľovať. Podrobný program s predstavením trénerov bude zverejnený na facebookovej stránke Bernohy.

„Srdečne pozývame každého, kto má rád beh, chce vidieť ozajstné športové výkony ale aj ľudí, ktorí nás chcú podporiť a spoznať, čomu sa vo voľnom času venujeme. A aj tých, ktorí nás videli v meste bežať v tímových tričkách a mysleli si, že sme politická strana,“ dodáva Juraj Šintál s úsmevom.

Viac info na: http://24hodinleslavia.bernohy.sk/