23. Banskobystrická latka

Najkvalitnejšie halové atletické podujatie na Slovensku už pripravuje 23. vydanie na stredu 8.februára 2017 v športovej hale na Štiavničkách. BBL bude opäť prvým podujatím 2. ročníka Medzinárodnej výškarskej tour.

O celkových víťazoch a držiteľoch prémie 5000 USD sa rozhodne na druhom podujatí, Beskydskej laťke v sobotu 11. februára.

Prvou potvrdenou hviezdou je skvelý skokan z USA Erik Kynard, ktorý bude mať u nás premiéru. Okrem toho, že je strieborný z OH 2012, zaznamenal v roku 2016 viacero úspechov. Na HMS v Portlande vybojoval bronz a na konci sezóny vyhral celkové hodnotenie Diamantovej ligy. Šoumen z Kansasu začal pôsobiť ako trénerský  asistent na Kansaskej univerzite a tvrdí, že jeho potenciál mieri až k svetovým rekordom. Zatiaľ má osobné rekordy 237 vonku a 234 v hale. Podľa predstáv mu nevyšli len OH v Riu, kde skončil až šiesty, keď myslel na medailu.

Priaznivci si spomínajú, že po prestávke v roku 2014 boli ďalšie dva ročníky BBL uchvatné. V roku 2015 skočil Katarčan Mutaz Essa Barším ako prvý v histórii pretekov 240 cm a v roku 2016 ponúkli taliansku šou Gianmarco Tamberi a Marco Fassinotti, keď obaja pokorili národný rekord 235 cm.

Tradične sa ráta s najlepšími Slovákmi Matúšom Bubeníkom a Lukášom Beerom. V súťaži žien sa ani v priebehu roka 2016 neobjavila na Slovensku kvalitná výškarka s parametrami na medzinárodnú súťaž. Bude tu však tradičná šanca z finálových pretekov seriálu Latka 5 miest, ktoré budú 8.februára na poludnie, ak niekto z víťazov pokorí 218 alebo 180 cm.

Organizátori majú dohodnutý hodinový zostrih na druhom programe RTVS vo večerných hodinách a opäť pripravujú internetový stream do celého sveta.

www.bblatka.sk

 Alfons Juck, predseda organizačnej rady
Ľubomír Roško, riaditeľ pretekov