TS: Sobota na ČSOB Bratislava Marathon 2015: Olejníčkovo double

Dva hlavné sobotné behy v rámci 10. ročníka bratislavského mestského maratónu – ČSOB Bratislava Marathon mali takisto ako pred rokom jediného víťaza.

Čech Lukáš Olejníček najprv o 14.00 h vyhral Nutrilite minimaratón na 4,2 km za 13:50 min a o dve hodiny neskôr aj preteky na 10 km (Desiatka s Birellom) za 33:25 min. Dvadsaťsedemročný bežec AC Moravská Slávia Brno zopakoval lanské double, pričom obe súťaže vyhral úplne suverénne – kratšiu s náskokom 6 sekúnd pred Levičanom Jakubom Šikom a dlhšiu o 17 pred Patrikom Vyšňovským zo Strážskeho.

Keďže minimaratón žien sa stal korisťou Jany Kunčickej z Česka (16:24 min), jediné prvenstvo pre slovenské farby v sobotu vybojovala v rámci ČSOB Bratislava Marathon 2015 Lucia Janečková z BMSC Bratislava. Desiatku vyhrala za 36:54 min pred Katarínou Pokornou o 54 sekúnd.

V minimaratóne štartovalo 1485 bežcov, na desiatku si trúflo o čosi menej – 1200. Okolo 1400 štartujúcich sa zúčastnilo na predpoludňajších detských behoch i úsmevnej súťaži lezúňov.

V nedeľu o 10.00 h pokračuje bratislavský maratónsky víkend ďalšími tromi súťažami – pretekmi štvorčlenných štafiet (prihlásených 429 tímov), polmaratónom (2706) a hlavnou disciplínou maratónom (1069), kde sa očakáva prvý raz v desaťročnej histórii podujatia účasť viac ako tisícky bežcov. Hlavní favoriti sú z Kene – obhajca Joel Mwangi, držiteľ najlepšieho času spomedzi všetkých prihlásených (2:10:16) Justus Kiprono a Hosea Tuei, ktorý v Bratislave už dva razy vyhral polmaratón (2010, 2011).

Na 10. ročník ČSOB Bratislava Marathon sa prihlásilo vyše 11 000 bežcov, na organizácii podujatia sa od piatka do nedele podieľa 450 ľudí. Nedeľnú súťaže vysiela RTVS v priamom prenose na Dvojke od 9.45 do 12.50 h.

Celkovým víťazom 9. ročníka Detských atletických hier – Tesco beh pre život, ktoré boli súčasť ČSOB Bratislava Marathon 2015, sa ešte v piatok v bratislavskej športovej hale Elán stali žiaci Spojenej školy Tilgnerova 14 z Karlovej Vsi. V konkurencii 26 tímov z I. stupňa základných škôl zvíťazili pred Deutsche Schule Palisády 51, tretí skončili žiaci z pezinskej ZŠ Fándlyho 11

Zdroj: Be Cool, s.r.o.