Zombie Run prichádza na Slovensko

Na Slovensko prichádza ďalšie licencované bežecké podujatie, ktorého korene siahajú do zahraničia.

ZOMBIE RUN® je rodinným behom, ktorý v sebe spája prvky terénnych prekážkových behov s prvkami komiksovej kultúry (tzv. Cosplay).

Terénne prekážkové behy sa tešia na Slovensku mimoriadnej popularite a to isté platí aj pre čoraz väčšiu komunitu priaznivcov komiksovej kultúry – ostatne, stači spomenúť obrovský nárast záujmu o Anime Show alebo Istrocon v Bratislave.

Princípom tohto behu je vlastne stará dobrá naháňačka. Účastníci si môžu vybrať, či sa zaregistrujú ako bežci, alebo ako Zombíci.

Bežci obdržia pás s troma zastávkami predstavujúcimi herné životy a snažia sa zdolať 5 kilometrový úsek v čo možno najlepšom čase bez straty na životoch.

Zombíci, ktorí budú namaskovaní profesionálnymi televíznymi maskérmi, budú mať za úlohu uloviť čo najviac herných životov a vyradiť z pretekov čo najviac bežcov.

Premiéru bude mať Zombie Run 17. septembra ako vyvrcholenie Európskeho týždňa športu v centre Košíc, ale už 20. augusta si bude možné vyskúšať jeho Night Run verziu na Slnečných jazerách, kde sa uskutoční ako sprievodný program majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale.

Komentáre 9

 1. Milí športoví priatelia,
  je priam zarážajúce, do akých absurdností sa my Slováci necháme zatiahnuť kvôli akejsi nezmyselnej túžbe zviditeľniť sa! Veď čo má Slovensko spoločné s nejakými Zombíkmi, či podobnými príšerkami vyprodukovanými pochybným zábavným priemyslom západného sveta a jeho už dávno chorou, eticky v podstate nesvojprávnou ľudskou spoločnosťou? Nie sú súčasťou našej národnej kultúry, ani súčasťou našich folklórnych tradícii. Prečo teda? Snáď iba preto, že chceme byť svetoví?
  Svetovosť sa ale takýmito nízkymi a prízemnými kritériami nikdy nemerala a nikdy merať ani nebude. Nanajvýš tak trápnosť! A s tou sa v poslednej dobe stretávame na Slovensku oveľa častejšie, než by bolo na tak malú krajinu vhodné a únosné. Napriek tomu, že sa chválime, že podujatie je licencovaným zahraničným podujatím! To akože budeme musieť zahraničnému autorovi ešte aj zaplatiť, čím sa nám štartovné pozvoľna vyšplhá na 50, či neskôr dokonca rovných 100 eur? Ďakujem pekne! To nemáme dosť prízemných, stupídnych, často až doslova primitívnych licencovaných programov, bežiacich celé dni na takmer každom jednom domácom televíznom kanáli, na ktoré sa v podstate už ani nedá pozerať, alebo nám doma chýbajú akýkoľvek mladí a šikovní ľudia, pretože všetci schopní vycestovali za prácou do zahraničia …?
  Ospravedlňujem sa organizátorom, v žiadnom prípade nemám záujem negovať ich robotu, či dokonca dobrú snahu vyjsť ľuďom v ústrety. Čo mám záujem, je pripomenúť skutočnosť, že vôbec nemusíme byť svetoví. Stačí, ak zostaneme originálni a sami sebou! Na prospech nás, našej kultúry a predovšetkým našich detí. Nemusíte so mnou samozrejme všetci súhlasiť, ale ak sa aspoň trochu cítite Slovákmi za zamyslenie to predsa stojí!
  Alebo, že by som sa mýlil …?
  (tch)

 2. Úplne súhlasím s komentárom p. Jozefa, ktorý vyjadril aj môj názor na túto „zábavnú“ akciu. Zombíci nemajú s našou kultúrou vôbec nič spoločné, čo ale nie je až tak podstatné. Podstatné je, že ide okrem iného /podľa mňa/ o psychické otupenie hlavne mládeže a detí, ktoré budú považovať krvavé masky ako napr. dýky v chrbtoch, rozrezané telá a iné pochybné „vtipné“ nápady za normálny jav a takto citovo otupená mládež nebude mať problém páchať kriminálne činy rôzneho stupňa.
  Taký istý vplyv majú samozrejme aj rôzne hry na PC, kde treba zastreliť čo najviac nepriateľov, pričom všade strieka krv.
  Ďakujem p.Jozefovi za veľmi výstižný a inteligentný komentár a ešte k tomu aj správne gramaticky napísaný, čo dnes tiež nie je až tak bežné – dokonca ani na oficiálnych stránkach inštitúcií sa možno stretnúť s gramatickými chybami. Napadá ma len jedna myšlienka: „Kam kráčaš Slovensko…?“

 3. Tak isto súhlasím s Jozefom. Beh je relax, šport a aktivita ktorá pomáha ľuďom, niečo spraviť pre seba, pre zdravie, dobrú náladu, odstrániť syndróm vyhorenia a je to šport, ktorý si môže dovoliť naozaj každý. Absolvoval som viacero pretekov a súťaži a nič sa nevyrovná atmosfére kde štartujú stovky bežcov. Netreba s toho ale robiť za každú cenu cirkus.
  Som za to, aby sa organizovali behy typu Night run (BA, KE), Beh od Tatier k Dunaju , behy na železnej studničke a rôzne iné podujatia napríklad aj pre deti. Už na hrane zdravia je beh v lodičkách ….. a Zombie Run???? Hm. Beh podľa mňa nie je sranda…. Je to aktivita, ktorú si e potrebné obľúbiť.
  Posledné roky sa mi zdá, že aj v tu už prichádza komercia… sponzori, reklama …zisk…

 4. Ďalší prejav chorých, zdegenerovaných, zdegradovaných a pravdepodobne aj zapredaných hláv, ktorým nestačí totálny morálny a citový úpadok televíznych programov plných amerických….výlučkov. Američania v snahe zlikvidovať Európu využívajú všetky možné aj nemožné techniky vrátane
  úmyselného rozvratu, otupenosti a degenerácie detských duší, preto sa neštítia importovať sem za pomoci ich poskokov „rodinnú hru“ !!!
  Ako môžu z detí vyrásť plnohodnotní ľudia, keď im masírujete od mala city takýmito nechutnosťami a zvrátenosťami, ktoré sa protivia aj dospelým?
  Kde je úcta k mŕtvym? Nestačí, že si deti môžu v telke pozerať detailné pitvy zmasakrovaných tiel? Milujem beh, ale takto sa mi ho ešte nikto nenažil
  sprotiviť, ako vy! Ste rakovina národa! Je to hanba Senca aj Košíc.

 5. To co tu pisete prosim vas? 😀 .. Noa co ked je to komercne, p. Peter?? akoze od tatier k dunaju alebo night run nie je komercny? sa trosku uvedomte, je demokracia a kazdy moze zarabat na com chce…
  Tematika zombie je uz niekolko rokov IN a ked sa to spoji spolu s behom.. WHY NOT?.. ide o zabavu, pre cele rodiny.. ocividne ste vsetci stara skola ktora sa nevie navyknut na nic nove.. iba nudne behanie po betone a pretekanie o to kto to skor zabehne..
  keby sa to volalo zombie walk tak by ste boli spokojny, ze sa to nespaja s behom? lenze pred zombikom musite bezat.. inak vam spapa mozog.. ak tam u vas daky najde 😀

 6. Tak a máme to tu! Ohlásil sa nám jeden z nich. ASINMUSTAFA! Klasický prípad totálne vypatlanej hlavy, ktorému prehnaná dávka aplikovanej demokracie neuveriteľne poškodila mozog. Nielen že nevie nič súvislého napísať v Slovenčine, ale ešte aj to nič vyšperkuje vychytenými anglo-amerikanizmami, ktoré sa v jeho spoločenskej vrstve dnes evidentne nosia. Čo k tomu dodať? Úbohosť nad úbohosť! Skutočný výtvor zombíkovskej kultúry, ktorý nemá ani paru o čom sa tu vlastne bavíme …

 7. Vážený pán Jozef,

  myslím, že máte pravdu Vy, ako aj organizátori behu, ako aj zombíci aj bežci, aj Asinmustafa. Podľa mňa je Slovensko krásne rozmanitosťou, kde je miesto pre zombíkou, ale aj folklórne slávnosti, či Mariánsku púť. Veď tie zostávajú stále najväčšími podujatiami na Slovensku. Prosím za tých ľudí, ktorí pôjdu bežať ZombieRun, aby ste sa na nich nehnevali, sú to ľudia. Doprajme každému po čom túži a zároveň mu doprajme túžiť po tom, čo on sám uzná za správne. O tom je podľa mňa láska k blížnemu. Kto som ja aby som súdil?

 8. Neviem co sa Vám na tom nepaci. ved je jedno ci niekto pobezi s maskou, bez masky, kludne nech bezi aj valaskou. budme radi ze sa hybeme a nesedime len doma pri pocitacoch a televizoroch. ved o to ide aby mlady dostali chut do sportu a je jedno akou formou to bude

 9. Uvedomte si ľudia že tu ide o šport,o zábavu, hlavne pre mládež. Je to od Vás priam úbohe že takto „negujete“ takúto akciu. Chcete aby tie stovky detí zbytočne sedeli doma za PC alebo niekde vonku popíjali?! Buďme radi, že takéto akcie prišli aj k nám na Slovensko. Ľudia sa tým bavia,ale o tom spoza klávesnice Vy nič nemôžete vedieť. Trebalo by sa prísť pozrieť. A na záver, komu sa nepáči, môže ostať sedieť doma, na zadku, alebo ísť sa vonku prejsť.