Zimná bežecká séria vyvrcholila grandióznym finále v najvyššie položenom horskom hoteli na Slovensku

Vysoké Tatry, 12.2. 2017 – V sobotu vyvrcholil vo Vysokých Tatrách 4. ročník Zimnej bežeckej série.

Trasa záverečného kola pod názvom GRAND FINÁLE viedla z Tatranskej Polianky zasneženou cestou na Sliezsky dom do nadmorskej výšky 1670 metrov, kde bol cieľ a zároveň aj vyhodnotenie kola i celej série.
zbz_grand_finale5Výborné snehové podmienky umožnili po prvýkrát na tejto trase aj preteky skialpinistov, ktorí odštartovali 10 minút pred hlavným poľom bežcov. Priebežné poradie v bodovanej v sérii bolo pred záverečným finále zamotané a vzhľadom na započítavanie 3 najlepších výsledkov zo 4 kôl sľubovalo zaujímavé súboje o celkové prvenstvá a poradie v kategóriách. K tomu vzájomné podpichovanie skialpinistov a bežcov na štarte, kto bude prvý hore podporené rozprávkovým slnečným počasím vytvorilo vynikajúcu atmosféru a ukážkový záver štvrtého ročníka tatranskej Zimnej bežeckej série.

zbz_grand_finale3Pretekári v sobotu zdolávali vzdialenosť 6,7km s celkovým prevýšením viac ako 650metrov. V cieli pred horským hotelom Sliezsky dom sa ako prvý objavil vlaňajší víťaz série Daniel Kraviansky z Pro-body triatlon tímu v čase 37min 43s, o pol minúty za ním skončil úradujúci Bežecký kráľ Tatier Marián Zimmermann, ktorý si týmto výsledkom poistil celkové prvenstvo na 4. ročníku Zimnej bežeckej série. Medzi ženami dominovala Patrícia Puklová z AK Steeple Poprad časom 43min 45s a svojim tretím víťazstvom si vybojovala celkové prvenstvo v sérii medzi ženami. Prvý medzi skialpinistami skončil Dušan Kozel a víťazkou medzi skialpinistkami sa stala Marína Kissová. Sobotňajšia trať lepšie svedčala bežcom, pre porovnanie čas víťaza na lyžiach by ho medzi bežcami zaradil na 45. miesto.

Grand finále ukončilo celú Zimnú bežeckú sériu, ktorá preverila schopnosti a všestrannosť bežcov na 4 rôznych trasách v regióne Vysokých Tatier.  Absolútne prvenstvá si v tomto ročníku vybojovali úradujúci bežecký kráľ Tatier Marián Zimmerman a skvelá domáca bežkyňa Patrícia Puklová. Celkovo organizátori rozdali 21 krásnych sklenených trofejí pre prvých troch v jednotlivých vekových kategóriách.

Kompletné výsledky

zbz_grand_finale6Zimná bežecká séria je súčasťou  projektu “Tatry v pohybe”, ktorý ponúkne aj v roku 2017 mnoho ďalších zaujímavých športových podujatí a aktivít pre širokú verejnosť. Najbližšie podujatie sa uskutoční už budúcu nedeľu na Štrbskom Plese, kde si môžu športoví nadšenci zmerať sily v bielej stope na pretekoch “Štrbské bežky”, ktoré už tradične podporuje populárna slovenská skupina No name. Bežecké podujatia vo Vysokých Tatrách budú pokračovať bodovanou sériou  PRESTIGE TOUR, ktorú otvorí 6.5. City Trail v Starom Smokovci. Tatry v pohybe “PRESTIGE TOUR” bude pozostávať tento rok z 5 bežeckých pretekov rôznej dĺžky a obtiažnosti v regióne Vysokých Tatier, pre všetkých účastníkov bude opätovne pripravená jedinečná zberateľská kolekcia medailí, ktorou si budú môcť vyskladať panorámu našich veľhôr.