Zelenyákova trinástka

Dňa 11.10.2014 sa v Hronovciach konal 19. ročník medzinárodného cestné behu s názvom „Zelenyákova trinástka“ . Podujatie organizovala miestna samospráva v spolupráci s občianskym združením Ferenca Dudicha – Dudich Ferenc polgári társulás. Uskutočnenie cestného behu bolo finančne podporované aj Nitrianskym samosprávnym krajom.

Tohto roku bolo počasie výnimočne priaznivé. Na bežeckých pretekoch sa zúčastnilo 31 dospelých a 32 detských pretekárov. Dospelí bežci museli zdolať 13 km asfaltovej cesty so štartom od miestneho kultúrneho domu, prešli cez Hron, pokračovali cez obec Malé Ludince a bežali až po ovocné sady v Zalabe, kde sa pretekári otočili a vrátili sa späť na miesto štartu. Detskí pretekári si pobežali okolo miesta štartu zopár stoviek metrov. Po vyhodnotení súťaže dostal každý mladý pretekár darček.

U dospelých bol najrýchlejší Bence Beták z klubu Esztergomi futóművek s časom 00:48:37. Druhý najrýchlejší čas dosiahol Jakub Šiko z tímu Elite Sport Team Levice s časom 00:48:41. Tretie miesto obsadil Július Tóth za klub Behame.sk s časom 00:49:14. Medzi ženami bola najrýchlejšia Levičanka Monika Kováčová s časom 00:55:23.

Po obede nasledovalo v miestnom kultúrnom dome vyhodnotenie súťaže. Po obdržaní diplomov a medailí mali pretekári tombolu. Každý bežec bol obdarovaný sponzorskými darčekmi. Medzinárodný cestný beh „Zelenyákova trinástka“ bude v roku 2015 jubilovať – 20. ročníkom. Organizátori súťaže  budú aj na budúci rok každého športovca, nešportovca a diváka srdečne vítať.