Zabehnite si na trati ME, miest je len 900!

Záver atletického roka na Slovensku spestria v nedeľu 10. decembra nielen 24. majstrovstvá Európy v cezpoľnom behu (krose) v modernom multišportovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne, ale aj jedinečné bežecké podujatie pre verejnosť, ktoré sa uskutoční bezprostredne po skončení súbojov o európske medaily.

Súťažiť sa bude na rovnakom okruhu, na ktorom krátko predtým bežali noví šampióni. Všetci, ktorí súťaž dokončia, môžu sa tešiť na repliku medaily, ktorú dostali aj najlepší Európania na šamorínskom šampionáte.

Organizátori „ME v krose – behu pre verejnosť“ vypísali dve súťaže: o 15.00 h pre deti na 1,5 km (jeden okruh) a o 15.20 h pre dospelých na 6 km (štyri okruhy). Súčasťou „dospeláckeho“ behu bude aj súťaž dvojíc, ktorej víťazom bude duo s najlepším súčtom časov. Muži aj ženy budú takisto súťažiť v štyroch vekových kategóriách – do 40 rokov, od 40 do 49 rokov, od 50 do 59 rokov a nad 60 rokov. Jedna dôležitá vec: z kapacitných dôvodov je počet štartových čísiel limitovaný – šancu zabehnúť si na trati ME získa len prvých 900 prihlásených.

Za päťeurové štartovné sa účastníci „Behu pre verejnosť“ môžu okrem unikátnej medaily tešiť aj na diplom (bude na stiahnutie on-line po skončení behu), do mobilu im na číslo uvedené v prihláške príde SMS s výsledným časom a v cieli ich čaká občerstvenie.

Prvé tri dievčatá a prví traja chlapci v celkovom poradí detského behu, prví traja bežci a bežkyne v jednotlivých vekových kategóriách hlavného behu, a takisto najlepšie tri dvojice v behu dvojíc získajú zaujímavé vecné ceny.

Na „Beh pre verejnosť“ je možné prihlásiť sa on-line do 3.12. 2017 prostredníctvom PRIHLÁŠKY alebo cez web ME 2017 v cezpoľnom behu. Nájdete tam aj ďalšie informácie o európskom šampionáte a aj propozície „Behu pre verejnosť“.