WIZZ AIR Košice Runway Run 2016 Beží posledný týždeň registrácie, organizátori prezrádzajú detaily podujatia

Do štartu originálneho behu po dráhe košického letiska ostáva menej ako týždeň. Športovci si okrem jedinečného zážitku odnesú medaily, tričká i prekvapenie.

23. apríl sa zapíše do histórie, vzletová a pristávacia dráha Letiska Košice bude vôbec prvýkrát patriť bežcom. Wizz Air Košice Runway Run je dokonalou kombináciou športu, zábavy a jedinečnej trasy. Premiéru bude mať viac ako 1500 bežcov, dĺžku trate si môžu športovci vybrať už pri registrácii.

Medaily, tričká i darčeky

Prvých 2000 zaregistrovaných bežcov získa po úspešnom dobehnutí medailu, bez ohľadu na čas či dĺžku trasy, v atraktívnom jedinečnom dizajne. Spoločným menovateľom podujatia budú aj technické trička s reflexným prvkom a logom podujatia. Každý účastník behu si okrem zážitku odnesie aj poukaz v hodnote 10,-€ platný rok, a to na nákup leteckých služieb spoločnosti WIZZ AIR, ktorá lieta z Košíc do viacerých európskych miest. Rovnako si bežci odnesú 5-eurový voucher do  EXIsportu.

Nebude to obyčajný beh

Východniari majú v nočnom behu krátku ale obľúbenú tradíciu, štyri mimoriadne úspešné ročníky Košice Night Run sú každoročnou zárukou kvality,  no organizátori nenechávajú nič na náhodu, aj preto prišli s ďalším originálnym nápadom. Beh po dráhe košického letiska bude jedinečný v celej strednej a východnej Európe, podobná akcia na letisku v Budapešti nie je prístupná pre širokú verejnosť, na rozdiel od Košíc. „Chceli sme splniť aj želania bežcov, ktorým pri behu centrom mesta nevyhovuje, že blízko trate je veľa ľudí, ktorí niekedy aj zasahujú do trasy. Rovinka a obrovský priestor na letisku je ideálny na vytvorenie si osobného rekordu,“  prezradil organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice.

Bežcov bude sprevádzať hudba, efektné fixné aj mobilné osvetlenie dráhy, vrátane laserovej šou. Milovníci športu sa vyberú po úseku dlhom 2,1 km, kde na oboch koncoch budú občerstvovacie stanice. Trasu nájdete aj na priloženej mape. Prezentácia bežcov  bude od 21. apríla do 23. apríla v predajni ExiSport v OC Atrium Optima.

Hlavným organizátorom podujatia je RÁDIO KOŠICE, generálnym partnerom sa stal WIZZ AIR.COM, spoluorganizátormi podujatia sú Košice International Airport a  Košice 2016 Európske mesto športu.