Vyhradený pre bežcov: vlak Maratónsky expres vás do Košíc dovezie cez celú republiku

Maratónsky Expres

Všetci bežci, ale aj ich priaznivci a vyznávači zdravého životného štýlu sa môžu na tohtoročný Medzinárodný maratón mieru do Košíc odviezť mimoriadnym vlakom. Jeho názov je Maratónsky expres a z Bratislavy ho deň pred bežeckým sviatkom vypraví organizácia Košice Región Turizmus. V metropole východu tak stíhate aj Bielu noc a v nedeľu sa potom rovnakým vlakom môžete vrátiť domov.

Bežecký pás i športoví tréneri priamo vo vlaku

Keďže leitmotívom Maratónskeho expresu je beh, základnou správou je, že by ste vo vlaku určite nemali vytuhnúť. Priamo na palube si budete môcť zabehať na bežeckom páse, čaká vás tiež zdravé občerstvenie a zaujímavé workshopy s odborníkmi na prípravu športovcov. Prvým je Viktor Bielik, ktorý bude v Maratónskom exprese hovoriť o tom, čo by (ne)malo chýbať na tanieri maratónca. Ivan Gabovič sa zameria na kondíciu a beh v dlhodobej príprave hobby športovcov. Obaja páni zopakujú svoje workshopy viackrát, aby ich mohli absolvovať aj pristupujúci pasažieri.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Po severnej trase z Bratislavy do Košíc a nazad

Tento unikátny mimoriadny maratónsky vlak vyrazí z bratislavskej hlavnej stanice v sobotu 5. októbra o 11:00. Do vlaku môžete pristupovať aj v staniciach: Trnava, Leopoldov, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad – Tatry a Spišská Nová Ves. Príchod do Košíc je o 16:17, večer si v dejisku druhého najstaršieho maratónu na svete nenechajte ujsť obľúbené podujatie Biela noc.

Bez ohľadu na váš dosiahnutý bežecký čas budete spiatočnú cestu stíhať s prehľadom. Maratónsky expres sa z Košíc vracia v nedeľu 6. októbra, keď už budú všetci bežci dávno v cieli.
Odchod zo železničnej stanice v Košiciach je o 16:13, v Bratislave by mal byť večer o 22:08.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Spiatočné lístky už od 12 eur!

Cestovné lístky na Maratónsky expres si môžete kúpiť online – na stránke Košice Región Turizmus. V predaji sú iba spiatočné lístky v troch cenových kategóriách, podľa nástupnej stanice. Cena lístkov neprevyšuje cestovné bežných vlakových spojení na tejto trase.