Vybehni už túto nedeľu na najvyšší vrch Nízkych Tatier!

Už len tri dni ostávajú do štartu nultého ročníka vertical runu s názvom Dotkni sa kríža ktorého cieľ je na najvyššom vrchu Nízkych Tatier, na Ďumbieri.

Štart je naplánovaný na 14. októbra 2018 o 10:00 hod., na parkovisku pri chate Trangoška.

Už túto nedeľu je pre bežcov pripravený pretek s dĺžkou 7,6 km počas ktorého budú musieť zdolať celkovo 960 metrov prevýšenia. Štartovať sa bude pri parkovisku pri chate Trangoška a cieľ je situovaný na vrchole Ďumbiera. Bežci budú rozdelení do 4 kategórií M40, M40+, Z40, a Z40+. Pre víťaza každej kategórie čaká finančná odmena 150 eur. Trasa vedie prvých 3,5 km po zelenej trase na chatu M.R. Štefánika kde je pripravená občerstvovacia stanica s nápojmi. Potom sa pokračuje traverzom po červenej značke cez Krúpovo sedlo až na Ďumbier s výškou 2.043 m.n.m.

V cieli je pre pretekárov zabezpečená teplá polievka a nápoj v cene štartovného 10,- eur. Štartovné sa uhrádza na mieste v čase od 8:00 do 9:30. Pre zabezpečenú účasť je potrebná registrácia na linku. Registrácia je možná aj na mieste, no je možné, že pretekárovi nebude umožnené štartovať pre naplnenie limitu kapacity pretekárov. Pre aktuálne informácie nezabudnite sledovať náš web alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle 0908 334 344, alebo emailom marek.degro@tunega.sk

Podľa predikcie epsgramu SHMU to vyzerá, že počasie bude naozaj výborne, bez oblakov, bez vetra a s teplotou do 12 stupňov na vrchole. To predurčuje podujatie na nezabudnuteľný zážitok s peknými výhľadmi a pohodlným výstupom.  Tak neváhajte a príďte. Časový limit 3 hodiny otvára možnosti aj rekreačným bežcom.