VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 | 6. ročník národného štafetového behu z Košíc do Bratislavy prichádza s viacerými novinkami

VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE – BRATISLAVA 9. až 11. júna 2023

Presne o 3 mesiace sa bežci národného štafetového behu postavia na štart v Košiciach, aby so svojím tímom prebehli naprieč Slovenskom až do Bratislavy. Počas 3 dní bežci aj diváci opäť zažijú nezabudnuteľnú športovú atmosféru, krásne slovenské scenérie a nespočetné množstvo zážitkov. Na šiesty ročník národného štafetového behu si organizátori pripravili niekoľko prekvapení. Najväčšou novinkou je nový generálny partner a s ním spojená zmena názvu podujatia na: VOLVO RUN SLOVAKIA 2023 NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH KOŠICE – BRATISLAVA 9. až 11. júna 2023.

VOLVO RUN 2023

„Veľmi nás teší spojenie značky Volvo a behu a vnímame to samozrejme ako správny krok hlavne z hľadiska smerovania k trvalej udržateľnosti, čo je určite jeden z hlavných cieľov značky Volvo. My vo Volve si myslíme, že práve pocit bezpečia nám prináša skutočnú slobodu. Preto kladieme dôraz na bezpečnosť a to nie len posádky vo vozidle, ale snažíme sa chrániť aj okolie a v neposlednom rade aj našu planétu. Lebo len ak ste v bezpečí sa môžete cítiť slobodne. A podobné je to aj pri behaní – pocit slobody majú mnohí ľudia práve pri aktívnom športovaní.“ vysvetľuje dôvody uzatvorenia generálneho partnerstva s bežeckým podujatím Zuzana Ondrušková, zástupkyňa importéra značky Volvo.

Aj tento rok budú všetky registrované tímy súťažiť o automobil Volvo na víkend a počas samotného podujatia bude na vybraných odovzdávkach možnosť testovacej jazdy. Automobily Volvo budú už tradične sprevádzať bežcov na celej trase štafetového behu, ako sprievodné vozidlá organizačného tímu. Aj vďaka značke Volvo dokážeme zabezpečiť našim bežcom maximálne pohodlie a bezpečnosť.

Noví moderátori a DJ

Po náhlom odchode nášho dlhoročného člena oragnizačného tímu a kamaráta Lesky-ho, Milana Leskovského, ktorý bol moderátorom a DJ-om podujatia od prvého ročníka, sme sa ocitli v neľahkej situácii. Preto sme nesmierne radi, že sme sa dohodli na spolupráci s ostrieľanými športovými moderátormi, ktorí budú určite zárukou kvality aj dobrej zábavy. Celé tri dni z Košíc do Bratislavy nás bude sprevádzať moderátorská dvojica Janka Hospodárová a Dennis Bartalský.

Aký ma Janka vzťah k behu a prečo sa rozhodla pre spoluprácu s VOLVO RUN SLOVAKIA?
„Beh je jeden z mála športov, na ktorý nepotrebujeme žiadne drahé vybavenie. Behať môžeme okrem trochu nákladných tenisiek naozaj v hocičom. Je to šport, ktorý môže robiť každý, kto je zdravý. Aj ja ho mam rada. Žiaľ časové limity na to, aby som sa Volvo Run Slovakia mohla zúčastniť ako bežkyňa nespĺňam, a tak som rada, že môžem byt pri tejto skvelej akcii aspoň ako spolumoderátorka. Teším sa na nadšené bežkyne a bežcov a naše pekne Slovensko.“

Prejsť počas troch dní celé naše krásne Slovensko je aj pre Denisa zaujímavou výzvou a motiváciou.
„Prejsť za víkend Slovensko so športom, hudbou a mikrofónom, na to sa teším ako malé dieťa.  Volvo Run Slovakia je zážitok na celý život. Verím, že s Jankou prispejeme svojou troškou k tomu, aby účastníci mali úsmev na perách nie len, keď prejdú cieľom, ale počas celého víkendu.“

VOLVO RUN SLOVAKIA jedinečná možnosť ako doslova prebehnúť Slovenskom a počas toho obdivovať krásne historické pamiatky ako Spišský, Oravský či Trenčiansky hrad a vychutnávať si krásne prírodné scenérie počas behu cez Vysoké Tatry, Kvačiansku alebo Rajeckú dolinu. Svoje čaro majú aj kúzelné scenérie viníc v okolí Modry či Pezinka, ale to nie je ani zďaleka všetko. Na trati toho bežci a bežkyne zažijú ešte oveľa viac. Štafetový beh je určený pre všetkých, ktorí majú radi beh a výzvy. Každý, kto si rád vo voľnom čase rekreačne zabehá a je schopný s úsmevom zabehnúť 10km, je pripravený si naplno užiť štafetový beh naprieč Slovenskom. Tímový duch a atmosféra na každej odovzdávke vás budú postupne približovať k vytúženému cieľu.

Ako sa prihlásiť

Všetky informácie, detailné propozície, ale aj samotnú registráciu nájdeš TU.